Presunúť na hlavný obsah

Rada nad zlato: Podľa tohto zistíte, či chudnete iba vodu alebo skutočný tuk!

Chudnutie a diéty

Trápi vás váha a stále neviete, či ste naozaj schudli podkožný tuk alebo sa vaše telo iba odvodnilo? Vďaka tejto jednoduchej rade na to ihneď prídete!

 

Ak ste viditeľne schudli, no na váhe svieti privysoké číslo, nepanikárte. Môže ísť pokojne o zvýšenú hladinu vody v organizme, pretože telo potrebuje veľa tekutín. Ak teda jete zdravo a pravidelne cvičíte, nemáte sa čoho báť. Jediné, čo by sme mali obmedziť, je využívanie váhy. Tá útočí najmä na psychiku a častokrát úplne neopodstatnene. Myslite na to, že najdôležitejšie je, cítiť sa dobre sám so sebou.

Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorým váha neustále kolíše, môže to byť spôsobené aj stravou. Lepšie povedané, jej obsahom sodíka. Napríklad vyššia dávka tejto látky znamená, že sa voda v tele bude udržiavať dlhšie. Napríklad aj „zdravé“ jedlá v reštauráciach obsahujú viac sodíka, ako domáca strava. Skúste si sledovať jedálniček a obmedzte prísun tejto zložky. Uvidíte, že vaša váha sa ustáli na jednotnom čísle.

To, či vaše telo v sebe skutočne zadržiava vodu môžete spozorovať napríklad i na prsteňoch. Ak vám pôjdu ťažšie zložiť, bude to preto, že „obsahujete“ veľa tekutín.   

Hmotnosť vody v organizme má relatívne veľký vplyv na vašu váhu. Najlepšie je, skontrolovať nohavice. Ak sú vám vaše džínsy voľné, je viac ako pravdepodobné, že ste prišli o zopár tukových buniek. Malé výkyvy na váhe nie sú smerodajné, pretože môže ísť iba o nestabilné zadržiavanie tekutín v tele. Preto by ste sa nemali vážiť každý deň. Veľa záleží aj od toho, ako ste sa vyspali a číslo, ktoré sa objaví na váhe nie je ničím dôležitým. Nezaoberajte sa tým, koľko vážite, ale tomu, ako sa cítite a najlepšia rada – sledujte oblečenie a reakcie okolia.

VIDEO: Aj vďaka týmto cvikom môžete schudnúť tuk a nie iba vodu

 


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus