Presunúť na hlavný obsah

Slovenka vo svete vrcholového modelingu: Michaela Kocianová prezradila, na čo si treba dávať pozor

Feminity TV

Prestížna modelingová súťaž Schwarzkopf Elite Model Look 2014 spustila vlnu castingov, na ktorom sme nemohli chýbať. Zaujímalo nás, aké dievčatá tentokrát tím profesionálov hľadá i to, na čo by si mali podľa topmodelky Michaely Kocianovej dievčatá dávať pozor.

Castingy Schwarzkopf Elite Model Look 2014 sú v plnom prúde a záujemkýň stať sa novou tvárou v modelingu je naozaj stále viac a viac. Modeling však nie je len svet zábavy a pózovania, ako si mnohí predstavujú, ale súbor profesionality od schopnosti pózovania a perfektnej chôdze na prehliadkovom móle, cez ovládanie cudzieho jazyka až po priebojnosť a schopnosť postaviť sa konkurencii.

Svoje o tom vie jedna z našich najúspešnejších topmodeliek, Michaela Kocianová, ktorá nám prezradila, čo také Slovenkám chýba: "Vo svetovom modelingu je strašne veľa dievčat, ktoré sú z Ruska alebo z krajín, kde ten život je trošku ťažší ako náš život. Tie sú cieľavedomé, no tie naše dievčatá sa rady vracajú domov, lebo nám je tu dobre, mama navarí, operie, uprace... Takže možno taká dravosť, niečo, že to fakt chcú tie baby."

Michaela sa pohybuje vo svete modelingu už niekoľko rokov, no o svoju postavu sa stále dôkladne stará. Momentálne je jej vášňou beh, ktorému sa v New Yorku venuje pravidelne. Počas návštevy Slovenska sa Michaela zúčastnila aj behu v rámci prípravy na Wings for Life World Run, ktorý je organizovaný nadáciou na pomoc tým, ktorí behať nemôžu a majú poranenú miechu. 

Michaela nám tiež prezradila, čo okrem perfektnej postavy by mala nová tvár modelingu mať a na čo by sa mala pripraviť v rámci pôsobenia vo svete.

FEMINITY TV: Rozhovor s úspešnou slovenskou topmodelkou Michaelou Kocianovou

Za Elite Model Management Slovensko bol na castingoch prítomný aj modelingový expert Saša Jány, ktorý nemá presnú predstavu o novej modelke, no ako sám povedal, z povahových vlastností vie, čo by rozhodne mala mať. "Prvoplánová krása nie je v našom ponímaní asi úplne najdôležitejšia. Aby mali taký ten faktor X, osobnosť, niečo, čím nás zaujmú. Môžu to byť pehy, odstávajúce uši, čo sa týka výzorových parametrov, tam sa medze nekladú, ale musí tam byť tá energia a to vyžarovanie," prezradil na úvod.

V rozhovore nám bližšie prezradil, v čom sa odlišujú slovenské modelky od českých a určite je to jedným z ich benefitov. Nechýbala ani minuloročná víťazka za Slovensko, Barbora Koláriková a ďalší, ktorých si môžete pozrieť v galérii.

FEMINITY TV: Rozhovor s modelingovým expertom Sašom Jánym a atmosféra z bratislavského castingu

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus