Presunúť na hlavný obsah

10 najkrajších momentov v živote, ktoré sú zadarmo, ale my sme si ich prestali vážiť!

Zábava

Málokto si uvedomuje, že od nášho šťastia a partnerských či rodinných vzťahov závisia ostatné sféry života. Tu je 10 najkrajších momentov života, na ktoré nezabúdajte!

1. Pokojné detstvo

To, v akom prostredí vyrastáme ovplyvňuje do veľkej miery zvyšok nášho života. Harmónia, správna výchova, ale aj právo na detstvo by mal mať každý. Žiaľ toto závisí vždy len od rodičov, ktorí majú osud dieťaťa v rukách.

2. Snenie

Žiť len v realite je občas nuda. Už odmalička deti nechávajú pracovať svoju fantáziu a snívajú o najrôznejších veciach. To že ste dospelí, neznamená, že musíte prestať snívať. Mnohí to považujú za hanbu alebo bláznovstvo, no v skutočnosti je oveľa viac smutná upätosť a to, že človek si nevie život spestriť, ale len prežíva.

3. Kamarátstvo na život a na smrť

Náš okruh priateľov a známych sa formuje tým, ako rastieme a kde sa pohybujeme. Kvôli jednej osobe, akou je partner častokrát odsúvame dobré vzťahy s blízkymi. Zabúdame však na to, že kým partnera môžeme kedykoľvek omrzieť a vymení nás za inú, priatelia to neurobia. Praví priatelia sú totiž ako rodina, ktorú si vyberáme sami.

4. Zamilovanosť

Dnešné vzťahy sú do istej miery veľmi povrchné. Nie každý v živote zažil pravé motýliky v bruchu a pocit, kedy nepotrebujete ani jesť a nevnímate realitu, lebo ste mysľou u svojho miláčika v posteli. Nezabúdajme, že tento pocit si nevyberá a netýka sa tak len tínedžerov. Môže nás prepadnúť kedykoľvek a kdekoľvek.

5. Prvé milovanie

Prvé milovanie nebýva zrovna strhujúcim sexuálnym zážitkom, no každému z nás sa vryje do pamäti. Samozrejme, okrem tých, ktorí boli vtedy podgurážení viac, ako by bolo treba. Smola. My ostatní spomíname aspoň na vtipné momenty, ktoré túto noc sprevádzali.

6. Privedenie dieťaťa na svet

Väčšina ľudí si myslí, že ľudia prichádzajú na svet ako samozrejmosť, no nie každá žena má toto šťastie. To, čo sa odohráva tesne po nardení dieťaťa v tele matky je neopísateľné a vedia to pochopiť len tie, ktoré to majú za sebou. Možno aj preto sa hovorí, že keby zažili na vlastnej koži pôrod, neboli by na svete vojny a vážili by si život úplne inak.

7. Súdržnosť rodiny

Nielen partnerské vzťahy sú komplikované, ale aj tie rodinné. Okruh členov rodiny sa postupne viac a viac zmenšuje a v krízových životných situáciách nám nemá kto pomôcť. Separujeme sa od seba a myslíme len na seba. 

8. Prepojenie s prírodou

Niekto chodí zrelaxovať do posilňovne, niekto do baru, ale málokto do prírody. Málokto si uvedomuje, že bez rastlín a živočíchov, by sme tu neboli ani my. Všetko je od všetkého závislé, ale nikdy nie donekonečna.

9. Pohyb a vyplavovanie endorfínov šťastia

Deti sú hravé a sú odrazom nevyčerpateľnej energie. Možno aj preto, že majú častý prirodzený pohyb, čo sa o dospelých nedá povedať. Práve uvoľnenie mysle a vyplavenie endorfínov šťastia je pocit, ktorý sa rozhodne kúpiť nedá.

10. Záchrana života

V dnešnom svete je doslova paradox, keď nám niekto pomôže a nič za to nechce. Záchranári nie sú len lekári, ktorým patrí rozhodne všetok obdiv a rešpekt, ale aj bežní ľudia. Pomoc vzájomnej ruky je nezabudnuteľná a každý by ju mal zažiť z obidvoch strán, aby si uvedomil, že život je veľmi krehký.

- Najčítanejšie -