Presunúť na hlavný obsah

Každodenné rituály, ktoré z nás robia „starenky“: Tomuto sa vyhnite a budete dlhšie mladá!

Zdravie

Po večnej mladosti a dokonalej pleti túži nejedna žena. Bez náročnejších zákrokov to nie je možné, no vďaka našim radám výrazne oddialite viditeľnosť vrások a nerovností pleti.

 

TV maratón

Časopis British Journal of Sports Medicine uverejnil štúdiu, ktorá hovorí o tom, že dlhodobé sledovanie televízie, skracuje náš život. Výskum robili na vzorke viac, ako desaťtisíc ľuďoch. Zistili, že každá hodina intenzívneho „kontaktu“ s televízorom, znižuje dĺžku života až o 22 minút! Pokiaľ vraj strávite sedením pred TV prijímačom, budete žiť až o päť rokov kratšie.

„Multifunkčnosť“

Ženy sú v tomto profesionálky. Dennodenne pracujú na viacerých veciach naraz a ešte k tomu premýšľajú, čo uvaria na večeru. Mohlo by sa zdať, že je to výhoda, no opak je pravdou. Zvýšená aktivita je priamo úmerná stresu. To znamená, že čím viac sme pod tlakom povinností, tým viac sa stres podpisuje na našej tvári.

Neodpustíte si dezert

Okrem prebytočných tukových vankúšikov, ktoré sa vám ukladajú z koláčikov a čokolád, sa vaša chuť na sladké ukazuje i na tvári. Molekuly cukru sa totiž pripútajú k proteínovým vláknam vašich buniek. Tento škodlivý proces má výrazné dôsledky. Strata „vyžarovania“, tmavé kruhy pod očami, opuchy tváre, zvýraznenie jemných vrások a zväčšenie pórov.

Menej ako päť hodín

Zanedbávanie spánkového režimu sa odráža aj na našej vizáži. Nedostatok spánku vidíme hneď na prvý pohľad v podobe tmavých kruhov pod očami. Ak sa to stalo pravidelnosťou, vizuálne dôkazy o tom, že málo spíte, už nebudú iba v podobe tmavých vačkov, ale odzrkadlí sa to na kvalite pokožky a možnom priberaní na váhe.

Väčšinu dňa sedíte

Nebezpečenstvo sedavého života je zdokumentované hneď v niekoľkých výskumných správach. Aktívne sedenie spôsobuje ochorenia obličiek, rakovinu, kardiovaskulárne ochorenia a v neposlednom rade obezitu. Pokiaľ máte sedavé zamestnanie, skúste sa aspoň raz za hodinu prejsť a chvíľku postáť.

Bez krému

Používanie zázračných krémov znie ako rutina a z každej strany sa na vás hrnie množstvo značiek a odporúčaní. Faktom ostáva, že krémy držia vrásky viac-menej na uzde. Najmä okolo očí, kde je naša pokožka tenšia, ako na iných častiach tváre, je potrebné hydratovať. Pravidelná hydratácia pokožky okolo očí spomaľuje tvorbu i viditeľnosť vrások.

Opaľovací krém iba na dovolenke

Slnko je pre človeka priateľ, od ktorého čerpá energiu a nabíja ho pozitívnymi emóciami. Rovnako je však i nepriateľ, ktorý ľuďom dokáže poriadne uškodiť. Najmä vtedy, ak sa z nevedomosti nechránime. Slniečko na nás vplýva nielen na dovolenke. Ultrafialové žiarenie pôsobí i počas bežného dňa na prechádzke, ale dokonca i keď je zamračené. Práve toto žiarenie má veľký vplyv na našu pokožku a jej starnutie. Používanie opaľovacích krémov počas slnečných dní i počas obyčajného výletu, vašej pokožke „zachráni“ niekoľko rokov života.

Príliš veľa make-upu

Vrstva make-upu, púder, líčka a metalické očné tiene. Je toto základ vášho denného líčenia? Ak áno, mali by ste zbystriť pozornosť. Takéto výrazné vrstvy pokožke príliš neprospievajú, práve naopak, výrazne jej škodia. Upchávajú póry a vysušujú pokožku. Výraznejší make-up by ste preto mali obmedziť iba na špeciálnejšie príležitosti.

Neprijímate žiadne tuky

Niektoré tuky sú nevyhnutné pre udržanie mladistvého pocitu a vzhľadu. Omega 3 mastné kyseliny sú obsiahnuté napríklad v rybách – losos, makrela, alebo v niektorých orechoch – vlašské, ľanové semienka. Tieto zložky udržujú pokožku vláčnu a pružnú, takže zabraňujú vzniku výrazných vrások, ale i posilňujú srdce a podporujú činnosť mozgu.

Teplo odsáva vlhkosť

Vždy keď je vonku nepríjemné, chladné počasie, poriadne si zakúrime, uvaríme si čaj a zabalíme sa na gauči do deky. Avšak pozor na to kúrenie, nepreháňajte to. Vysoké teploty vysušujú vzduch, čo má nepriaznivý vplyv na naše zdravie a pokožku. Ak predsalen máte radi teplo, nezabudnite na zvlhčovač vzduchu alebo položte mokrý uterák na radiátor.

- Najčítanejšie -