Presunúť na hlavný obsah

10 najúžasnejších vecí, kvôli ktorým milujeme svoju matku: Žena, ktorá si zaslúži poklonu!

Rodinné vzťahy

Deň matiek nám pripomína ženu, ktorá nás priviedla na svet, no nemali by sme na ňu zabúdať ani počas roka. Toto je 10 najúžasnejších vecí, kvôli ktorým si zaslúžia naše matky poklonu!

1. Obetovala kus svojho života, aby priviedla na svet práve nás

Pôrod je jedným z najemotívnejších, ale zároveň najnáročnejších momentov v živote ženy. Je to do istej miery zlom v živote matky, odkedy jej život už nie je o jednotnom čísle, ale o množnom.

2. Dokázala sa obrniť voči našim pubertálnym výlevom

Puberta dokáže s niektorými deťmi poriadne zamávať. Nie každá matka však vie, ako sa k takémuto dieťaťu správať, aj keď ide o jej vlastné. Nadhľad, trpezlivosť, ale zároveň určité pravidlá sú nevyhnutnosťou.

3. Nešetrila na nás ani v časoch, keď nemala z čoho

Správna matka by pre svoje dieťa urobila čokoľvek. Výnimkou nie je ani finančné zabezpečenie potrieb. Je veľa žien, ktoré dokázali pre svoje dieťa urobiť maximum a vzdali sa svojich nárokov na úkor toho, aby ich dieťa malo doslova základ životných potrieb či kvalitné vzdelanie. 

4. Zvláda zarobiť na rodinu a popri tom aj výchovu

Máloktorá rodina si dnes môže dovoliť to, aby sa žena starala len o domácnosť a vychovávala deti. Pracujúca matka nie je teda žiadnou raritou. Je to práve ona, ktorá nesie na ramenách množstvo bremien a aj tak si na nič nesťažuje.

5. Je zároveň našou najlepšou kamarátkou

Doba výrazne ustúpila od vykania si s matkou a vzťah matky a dieťaťa (obzvlášť dcéry) je založený zároveň na kamarátskej báze. Matka je tá, ktorá nás pozná najdôveryhodnejšie a vie, ako nám poradiť. Konečné rozhodnutie ale necháva na nás.

6. V najhorších chvíľach je prítomnosť matky lepšia ako lieky

Každý sme istým spôsobom dieťa a to po celý život. Vo chvíľach, kedy si myslíme, že sme dospelí sa nám však často zrúti celý život. Aspoň my máme ten pocit. Tá osoba, ktorá nám je nablízku vždy v takýchto prípadoch a to aj o polnoci, je opäť matka.

7. (Ne)musela sa za nás nikdy hanbiť

Najväčšou vďakou, akú môžeme našej matke dať je, že bude na nás hrdá. Nie je nič horšie, ako keď sa matka hanbí za svoje dieťa a nedrží s ním. Častokrát ju však život aj k tomuto aktu vedie a preto je úžasné, keď nám vie poskytnúť dôveru.

8. Je to jediný človek, ktorý vždy stojí na našej strane

Správna matka si svoje dieťa chráni a ak mu niekto ubližuje, postaví sa za neho, nech ju to stojí čokoľvek. Obzvlášť v ťažkých životných situáciách dokáže riskovať viac, ako hociktorý akčný hrdina.

9. Silná žena, ktorá nás nikdy nechcela zaťažovať svojimi problémami

Matky prežívajú naše problémy častokrát viac, ako my sami a na druhej strane ony samy nikdy nechcú svoje deti zaťažovať tými svojimi. To, že sa na nás usmievajú ešte neznamená, že majú jednoduchý a bezproblémový život.

10. Status matky a obdiv nepatrí len biologickým matkám, ale aj iným ženám

Nie každý má to šťastie mať svoju matku. Obdiv si rozhodne zaslúžia všetky ženy, ktoré síce dieťa nepriviedli na svet, no úlohy matky sa zhostili rovnako, ako keby vychovávali vlastné deti. Faktom však je, že práve tieto ženy to môžu mať v živote s deťmi oveľa ťažšie.

Byť matkou je teda obrovským šťastím, ale zodpovednosťou zároveň. O tom, že dnešné ženy to nemajú naozaj jednoduché nepochybujeme. Zvládať rodinu aj prácu je naozaj obdivuhodné. Pozrite si 10 pracovných pozícií, ktoré sú ideálne pre matky a všetky ženy priamo TU.

 

- Najčítanejšie -