Presunúť na hlavný obsah

15 zázračných účinkov melóna: Prevencia pred týmito druhmi rakoviny a najlepšie odvodnenie tela!

Zdravie

K horúcim dňom neodmysliteľne patrí šťavnatý vodový melón. Okrem toho, že výborne chutí má samé pozitívne účinky na naše zdravie, ale aj figúru, veď presvedčte sa sami!

1. Vďaka vysokému obsahu vody má melón močopudné účinky a zároveň zbavuje telo nadbytočnej vody, čiže odvodňuje a zlepšuje lymfatický systém.

2. Vláknina, ktorou disponuje prečisťuje črevá a podporuje vyprázdňovanie.

3. Melón obsahuje niektoré esenciálne aminokyseliny ako arginín a lyzín, ktoré si telo samo o sebe nedokáže vytvoriť. Lyzín pomáha pri vstrebávaní vápnika uľahčiť tvorbu kolagénu.

4. Konzumáciou melóna aj so semenami dochádza k zlepšeniu a omladeniu pokožky.

5. Semená melóna sú výborným zdrojom horčíka – ten je nevyhnutný pre normálnu funkciu srdca, udržanie krvného tlaku a podporuje metabolizmus či syntézu bielkovín.

6. Vitamín B, ktorý obsahujú semená sa skladá z niacínu, folátu, tiamínu, riboflavínu, vitamínu B6. Práve tieto vitamíny sú nevyhnutné na udržiavanie zdravej krvi, nervového systému a imunity.

7. Vďaka prítomnosti lykopénu chráni pokožku pred UV žiarením.

8. Ak uvaríte hrsť semien v 1 litry vody po dobu 45 minút a potom vylúhujete a vypijete ako čaj, pomáha to predovšetkým cukrovkárom.

9. Obsahuje vitamín A a zlepšuje tak vlhkosť očí a ostrosť zraku.

10. Prítomnosť železa má priaznivé účinky na menštruačné obdobie žien.

11. Opražené melónové semená obsahujú meď, ktorá sa podieľa na produkcii melanínu, Ide o pigment, ktorý dodáva farbu našim vlasom a pokožke.

12. Melón je sladké, ale zároveň nízkokalorické jedlo, ktoré pomáha pri chudnutí a zároveň udržiava telo neustále hydratované.

13. Antioxidanty a flavonoidy, ktoré má v sebe melón chránia pred niektorými druhmi rakoviny ako je rakovina hrubého čreva alebo pankreasu či rakovina pŕs.

14. Olej zo semien melóna rozpúšťa ľadvinové kamene a pôsobí ako prevencia pred ich vznikom.

15. Melón je označovaný ako prírodná viagra, nakoľko má veľmi podobné účinky.