Presunúť na hlavný obsah

10 dôvodov, prečo nám negatívni ľudia robia dobre: Raz sa im ešte "poďakujeme"!

Zábava

Všetci máme okolo seba ľudí, ktorí nám niečo závidia alebo sa nám iným spôsobom snažia ubližovať. Mali by sme byť za nich vďační, pretože nám robia veľkú službu a vďaka nim sme silnejší.

 

1. Závisť je krok k úspechu

Určite ste to zažili. Máte niečo, čo chce niekto iný a okato vám to dáva najavo. Či už ide o prácu, vzťah, alebo čokoľvek iné, nájde sa niekto, kto vám závidí. Nie je to však dôvod na smútok a zlosť, ale v podstate na radosť, pretože aspoň viete, že ste výnimočná osobnosť.

2. Deti vedia byť zlé, no poďakujme sa im za to

Niektoré deti v školskom veku dokážu poriadne ublížiť. Vysmievanie na chodbách je na dennom poriadku a nikto nevie, čo s tým. Milým paradoxom v takýchto prípadoch je, že ľudia, ktorým sa smiali napríklad za odstávajúce uši alebo šikmé oči, práve z týchto „mínusov“ v budúcnosti veľa vyťažili.

3. Neprajníci nám dodávajú energiu

Aj keď môže byť niekedy veľmi únavné počúvať, ako niečo nezvládneme, ženie nás to vpred. Už len preto, že niekto nechce, aby sa nám to podarilo, to zvládneme a dokážeme mu, že sa mýlil.

4. Odstrašujúci príklad

Sú medzi nami ľudia, ktorí nevedia nič iné, iba sa sťažovať. Ako ich nebaví práca, ako je všetko zlé a aký „oničom“ život majú. Ak sa nenecháte strhnúť negatívnou energiou týchto jedincov, môžete z toho vyťažiť veľmi veľa. Zhlboka sa nadýchnite a poďakujte im, že presne takto nechcete skončiť a urobíte pre to všetko na svete.

5. Ohováranie má aj svoje plusy

Ohováranie je istým spôsobom znak jedinečnosti. Ak niekomu vôbec stojíte za to, aby sa zaujímal o to, čo robíte a nerobíte, buďte radi. Ste zaujímavá osobnosť a naučte sa to brať ako lichôtku.

6. Zákernosť z nás robí silných

Zákerní ľudia vedia znepríjemniť život. Ak sa tomu však nepoddáme, ale postavíme čelom, získame z toho naozaj dosť. Húževnatí jedinci si tiež museli prejsť nepríjemnými situáciami, no nikdy by bez nich neboli tam, kde sú dnes.

7. Frustrovaná kolegyňa (šéf) pomôže našej asertivite

Neustály kontakt s nepríjemnou osobou má taktiež plus v tom, že sa pri danom človeku môžete fantasticky naučiť asertívnej komunikácii. Tá je v živote dôležitejšia, ako si možno myslíte, preto je vašou výhodou, že si ju môžete takto nacvičiť.

8. Donášajú vám negatívne informácie? Nevadí!

Každou zlou a nepríjemnou správou sa stáva človek silnejším. Hovorí sa, že život nám kladie iba toľko polien pod nohy, koľko zvládneme. Ak sa niekto pokúša neustále vás "zavaľovať" nepríjemnosťami, zaťažuje sa nimi oveľa viac, ako vy. Aj vďaka tomuto je z vás lepší a silnejší človek.

9. Výčitky, výčitky, výčitky

Ako by sme sa mohli zdokonaľovať, keby nám nikto nepovedal nič škaredé? Kritika je vo vývoji osobnosti snáď to najdôležitejšie. Prijmite aj nelogickú výčitku, pretože vždy sa nad ňou aspoň zamyslíte a môže vám priniesť nové riešenia, ktoré ste dovtedy nevideli.

10. Znižuje sa konkurencia

Ak teda máte vo svojom okolí neprajníkov, ktorí majú neustále potrebu rôznymi spôsobmi vám ubližovať a zaoberajú sa nepodstatnými záležitosťami, poďakujte im. Pokiaľ je to napríklad kolega z práce, máte väčšiu šancu na kariérny postup. Svoju prácu si robíte kvalitne a on mrhá čas na nezmyselné „žabo-myšie vojny“. Bod pre vás!

- Najčítanejšie -