Presunúť na hlavný obsah

Sexi Slovenka, ktorá mieri poriadne vysoko: Táto kráska pozná spôsob, ako zaujať (nielen) mužov

Slovenské celebrity

Už dlho sa na slovenskej hudobnej scéne neobjavil niekto, kto by bol doslova magnetom pre oči. Speváčka Kristína Tranová má v sebe niečo, čomu sa hovorí vražedná kombinácia. Veď posúďte sami!

Kristína Tranová, známa skôr pod pseudonymom „Layla“ nie je na scéne úplným nováčikom. Dlhé roky pôsobila ako tanečníčka, no neskôr ju zlákala kariéra speváčky, až kým dozrela na sólovú dráhu. Pri pohľade na túto ženu mnohí stratia behom sekundy dych. Exotická kráska nezvyčajného vzhľadu púta pozornosť nielen črtami tváre, ale aj telom. Layla má v sebe akýsi „X faktor“, ktorý je zmeskou ženskosti, zdravého sebavedomia, sexepílu a istej formy nadhľadu. Táto začínajúca speváčka má však rytmus v krvi a jej hlas je doslova balzám na dušu. 

Navyše, Layla púta pozornosť aj svojím štýlom obliekania. Dôraz na ženské krivky a vyniknutie sexepílu nemusí ísť vždy cez prvoplánovú krásu. Spojenie silno ženských a príťažlivých prvkov s nedbalým streetstylom vytvára priam vražednú kombináciu. 

Layla teda mieri vysoko a očividne chce ukázať, čo všetko sa v nej skrýva. Táto spontánna kráska na seba strháva pozornosť svojou bezprostrednosťou a priam božským hlasom. Najnovšie vydala debutový album „LST“, ktorý znamená v preklade „Laylasystem“. Layla sa totiž v živote drží hesla, že čím viac dávaš a menej očakávaš, tým viac sa ti vráti. Kristína svojím štýlom pripomína speváčku Tinu, ktorá kedysi excelovala svojím výnimočným hlasom i vzhľadom. Hovorí sa preto o nej, ako o novej nástupkyni v rámci ženského zastúpenia na našej scéne. A o čom je jej hudba?

Čo znamená „LST“, a kto prišiel s týmto názvom?

L: Je to skratka pre Laylasystem. Prišla som s tým samozrejme ja. Napísala a nahrala som pesničku s týmto názvom najskôr v slovenčine. Skladba v tejto podobe nikdy nevyšla von, ale mám s ňou ešte plány. Na albume nájdete anglickú verziu nahrávanú s výbornou poľskou kapelou Chonabibe.

Keď je to hudobná droga, znamená to, že ste závislá od svojej hudby? 

L: Závislá som od hudby ako takej.  Moja hudba mnou plynie a najviac ma napĺňa, keď vzniká... Potom je to už radosť z toho, keď poteší ucho poslucháča.

Prvá lastovička a predzvesť pripravovaného debutového albumu „LST“ bol singel „I Feel“, ako vznikal tento song?

L: Pre mňa každá pesnička bola v určitom smere prelomová a o to viac pesnička „I Feel“. Výnimočná bola v tom ako rýchlo nabrala finálnu podobu. Billy Hollywood mi poslal hudobný podklad na vypočutie a mne sa stalo niečo neskutočné. Zvyknem si nahrávať prvé nápady melodických liniek na diktafón a neskôr sa k nim vraciam a rozvíjam ich ďalej, ale pri „I Feel“ to bolo hneď „na prvú.“ To znamená, že ako som sa započúvala do inštrumentálky, začala som si okamžite hmkať melódiu,  a ešte v ten večer som napísala text. Bolo to v období, keď som sa intenzívne venovala svojmu duchovnému rozvoju a pociťovala neskutočnú lásku. To bolo pre mňa znamenie, akým smerom sa ďalej uberať. A preto si budem vždy priať, aby nikdy z mojich piesni nezmizol cit.

Na videoklipe ste spolupracovali s Michalom Nemtudom, bol to Váš nápad osloviť ho? 

L: Nápad to bol nás oboch. Mňa aj Billyho. Miško je náš dobrý kamarát, a tak sme spojili sily. Ja som nesmierne spokojná a určite ešte niečo spolu vymyslíme.

Aj Vaša ďalšia skladba „Turn Ya On“ je anglická, dokonca s americkým raperom Hi-Defom, ako ste na seba natrafili?

L: S Hi-Defom sme sa spojili vďaka sociálnej sieti. Po pár správach sme sa hneď dohodli na spolupráci, keďže hudobným vkusom sme si sadli okamžite. Aj v tomto prípade verím, že nejde o poslednú spoluprácu.

V songu „Turn Ya On“ je cítiť, že je to úplne iná skladba ako ostatné, ktoré sú na albume. Musím povedať, že veľmi vydarená a chytľavá vec! Už máte na ňu prvé feedbacky, splnila Vaše očakánia? 

L: Ďakujem! Pesnička ma ukázala opäť v inom svetle a musím povedať, že mám na ňu iba výborné ohlasy.  Aj keď sa snažím nemať očakávania, tie najtajnejšie splnila.

Na albume „LST“ máte aj Vašu úspešnú skladbu „Nestrácaj dych“, ktorú ste nahrali spolu s Majkom Spiritom, no bez neho, v live a pomalšej verzií. Prečo práve v tomto prevedení?

L: Ako ste mohli počuť, skladba je nahrávaná live s moju kapelou LaylaBand. Musím sa priznať, že milujem túto verziu a kedže som chcela, aby na albume boli všetky skladby fresh, rozhodla som sa pre túto novú verziu. 

Šedá eminencia speváckych hviezd a úspešný producent Celeste Buckingham, Martin Maxo Šrámek, sa objavuje na Vašom albume „LST“ dokonca dvakrát! Ako sa Vám s ním pracovalo? Môžeme očakávať ďalší hviezdny videoklip?

L: Maxo pre mňa patrí medzi Top!, či už ako producent tak aj ako spevák a som hrdá, že ho mám na albume. Produkčne sa postaral o takmer 70% skladieb na albume, takže to hovorí za všetko. A ako ste už počuli, príde čo má prísť :).

Ak chcete vidieť Laylu i ďalších slovenských umelcov, nezmeškajte akciu Tattoo Street Fest, ktorá sa uskutoční 29.8.-31.8. 2014. Vstupenky si môžete kúpiť cez Predpredaj.sk priamo TU.

Tešíte sa, že je na našej hudobnej scéne niekto nový ako Layla?

spolu hlasovalo 320 ľudí

Áno
155
Nie
165

- Najčítanejšie -