Presunúť na hlavný obsah

Štýlové náhrdelníky dodajú vášmu outfitu šťavu: Zvýraznite svoju tvár a jedinečnosť

Móda

Masívne náhrdelníky ovládli svet módy už pred niekoľkými rokmi a odvtedy si tam držia svoje miesto. Dokážu pozmeniť celkový dojem z outfitu a hlavne rozžiariť tvár ženy!

Bižutéria síce pôvodne vznikla ako lacnejšia náhrada luxusných šperkov, no v súčasnosti si vydobyla v módnom svete veľmi dôležité miesto. Masívne náhrdelníky sú dostatočne dominantným prvkom v outfite a preto si nevyžadujú prítomnosť žiadnych iných doplnkov. Niektoré sa vyrábajú klasickým stavebnicovým spôsobom, tj. ručne z veľkého množstva dielov. Veľmi obľúbené sú perly, farebné kamienky, kov, sklo alebo plast. Čaro týchto doplnkov spočíva v tom, že aj z obyčajných čiernych šiat dokážu vykúzliť oslnivú dámu a taktiež na bielej blúzke dodajú žene šmrnc.

Mekky módy sú plné inšpirácií a to priamo na uliciach, kde sa to hemží slobodou a kreatívnymi outfitmi. Práve svetoznáme módne ikony či módne redaktorky a stylistky sa stali hrdými nositeľkami tohto úžasného doplnku. Elegantne pôsobiace náhrdelníky pokojne kombinujú s ležérnejšími kúskami a vytvárajú tak zaujímavý kontrast. Dôležitým pravidlom, ako nosiť masívny náhrdelník je, že nikdy si k nemu nedávajte výrazné náušnice! V tomto sú expertky najmä Slovenky, ktoré sa ešte stále držia pravidla, že bižutériu alebo šperky musíte mať na všetkých častiach tela. Takýmto spôsobom však dosiahnete neželaný dojem gýču. 

Masívne náhrdelníky sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach. Klasické pozlatené či strieborné odtiene sa tak rozrástli o transparentné, modré, zelené alebo ružové či červené. Odvážnejšie ženy siahajú po výrazných sýtych farbách a vôbec nevadí, že vo svojom outfite nemajú nič v tomto odtieni. Práve naopak, akcent na náhrdelník v inej farbe vytvára jedinečný a neprehliadnuteľný štýl.

V bielych náhrdelníkoch jednoznačne vedú nesmrteľné perly

Biele náhrdelníky alebo transparentné pôsobia veľmi jemne a vyniknú skôr na opálenej pokožke v spojitosti s bielym alebo krémovým topom. Myslite na to, že náhrdelník by nikdy nemal v outfite zaniknúť.

Zlatú treba vyberať podľa farby pokožky a typu tváre

Zlaté alebo medené náhrdelníky krásne vyniknú najmä na bielom alebo čiernom outfite. V prípade pestrofarebných kúskov alebo vzorovaných môžu pôsobiť nevkusne a gýčovo. 

Strieborný náhrdelník krásne zvýrazní tvár ženy

Strieborný odtieň pôsobí chladne a preto sa dobre kombinuje s odtieňmi sivej alebo s jemnými pastelovými farbami, ale aj s bielou.

Svoje miesto si vydobyli aj farebné náhrdelníky

Modré, tyrkysové alebo zelené masívne náhrdelníky vyniknú ako na blondínkach, tak aj na brunetkách a vôbec sa ich netreba báť. Môžete ich kombinovať s monochromatickými farbami, ale aj s farbami, s ktorými tvoria kontrast.

Čaro výrazných farieb spočíva v premene celkového outfitu

Paleta červenej, ružovej či oranžovej je v rámci náhrdelníkov veľmi bohatá a takýto typ doplnku dokáže úplne pozmeniť celkový dojem z outfitu. 

Tmavé tóny si vyžadujú svetlo alebo kúsok odhalenej pokožky

Čierne alebo tmavé náhrdelníky sú síce dostatočne výrazné, no niekedy sa môže stať, že nerozžiaria tvár. Je preto veľmi dôležité, vedieť ich skombinovať so svetlejšími kúskami oblečenia alebo odhalenou pokožkou.

- Najčítanejšie -