Presunúť na hlavný obsah

Znamenia zverokruhu vypovedajú o vašej pevnej vôli cvičiť: Takto hviezdy ovplyvňujú vaše tréningy

Zábava

Znamenie zverokruhu sa spája najčastejšie so vzťahmi alebo charakteristikou toho-ktorého človeka. No napadlo vám niekedy, že znamenie môže mať dopad aj na vaše fitness návyky?

Baran

Baran je vo všeobecnosti veľmi ambiciózna osobnosť, čo sa odráža aj v cvičiacom režime. Je svedomitý, nič neodflákne a pravidelne sa o svoju figúru stará. Dokáže zo seba vydať maximum a to iba preto, aby bol čo najlepší nielen vo svojich očiach, ale i v očiach svojho okolia.

Býk

Býci majú tendenciu neustále sa zlepšovať a byť tými najlepšími. Preto aj ich návyky a tréningy sú so železnou pravidelnosťou. Ich vzhľad je pre nich veľmi dôležitý, preto vytrvajú vo svojej premene dlhodobo. Nevykoľají ich ani skutočnosť, keď po dlhšom čase neuvidia rapídnu zmenu. Bojujú dovtedy, kým sa im nepodarí to, po čom túžia.

Blíženci

Blíženci sú veľmi spoločenské bytosti. Preto sú radšej, keď idú do posilňovne s partiou alebo aspoň s jedným priateľom. Aj toto miesto považujú skôr za možnosť stretnúť sa so zámymi a cvičenie potom nenápadne odsúvajú na druhú koľaj.

Rak

Ľudia narodení v tomto znamení radi ostávajú v blízkosti domova. Preto je pre nich častokrát nepredstaviteľné, že by mali zájsť do veľkého fitness centra a cvičiť s mnohými cudzími ľuďmi. Tak isto v tomto prípade platí, že ak rak po krátkom čase neuvidí na svojom tele žiadne výsledky, veľmi pravdepodobne ho to odradí a tak skoro sa tam znova nevráti.

Lev

Levov v otázke cvičenia a trénovania často predčí ich vlastné ego. Majú potrebu cvičením niekomu niečo dokazovať a zabúdajú na to, že ním pomáhajú vlastne sebe. Mnohokrát sa preto môže stať, že ak lev nemá silnú motiváciu z okolia, na cvičenie sa vykašle.

Panna

Iným slovom plánovač. Panny sú veľmi precízne a zodpovedné a tak vyzerá aj ich cvičebný plán. Spoliehajú sa iba na seba a nič nenechávajú na náhodu. Milujú nabitý rozvrh a keď vidia vo svojom okolí niekoho, kto má nejaké to kilo navyše, ešte viac ich to utvrdí v tom, že už zajtra pôjdu na tréning.

Váhy

Špecifická osobnosť ľudí, ktorí sa narodili v tomto znamení, ich ženie vpred. Cvičenie im dáva akýsi zmysel života a vnútorný pokoj, s ktorým sami občas bojujú. Záleží im na tom, čo si o nich ľudia myslia a preto túžia vyzerať najlepšie, ako sa len dá.

Škorpión

Škorpión je veľmi konkurencieschopné znamenie, čo sa krásne odzrkadľuje aj v jeho tréningoch. Záleží im na tom, aby boli najlepší a to i v otázke výzoru a kriviek. Nikdy by si dobrovoľne nezaplatili osobného trénera, pretože majú pocit, že všetko zvládnu najlepšie sami.

Strelec

Ich ciele sú väčšinou dlhodobé a tak vnímajú aj svoju premenu. Nevadí im, ak neuvidia výsledky okamžite, ale radi si na to dobré počkajú. Nemajú problém s pomocou od iného, skúsenejšieho človeka, pretože to vnímajú ako vlastné učenie. Nejde im iba o dosiahnutie cieľa, ale veľa pre nich znamená aj samotná cesta za ním.

Kozorožec

Kozorožci sú považovaní za disciplinované osobnosti, čo im pomáha aj v otázke pravidelných tréningov. Telocvičňu majú vo svojom diári na dlhé týždne dopredu, aby sa nestalo, že vynechajú. Očakávajú výsledky, no sú si vedomí, že tie prídu až po tvrdej práci.

Vodnár

Pokiaľ nie je vodnár spokojný so svojím vzhľadom, je schopný urobiť čokoľvek. Nemá potrebu niekoho do svojich plánov angažovať, ale rád si svoju cestu za krásnym telom prejde sám. Nič ho nepoteší viac ako to, že úspešne dosiahol svoj cieľ a preto sa nikdy nevzdáva.

Ryby

Spontánne správanie rýb ich zväčša doženie k tomu, že o pravidelnosti čohokoľvek je tu možné hovoriť len ťažko. Nemajú radi plánovanie a ani to nedokážu. Skutočnosť, že by sa mali riadiť diárom im spôsobuje zimomriavky a preto je pre nich veľmi náročné udržať vo svojich tréningoch aspoň akú-takú pravidelnosť.

- Najčítanejšie -