Tieto jesenné potraviny vám nabudia metabolizmus: Rýchla očista, ktorá vás ochráni pred chorobami!

Jeseň je ideálne obdobie na dokonalé prečistenie organizmu od toxínov, škodlivých látok a prebytočného tuku, ktorý sa nám usadil v tele počas roka.

Tieto potraviny vám nielen naštartujú metabolizmus a trávenie, známe sú ich aj blahodarné ozdravné účinky

Tieto potraviny vám nielen naštartujú metabolizmus a trávenie, známe sú ich aj blahodarné ozdravné účinky

Zdroj: Profimedia

Ktoré potraviny by ste si mali dopriať, aby ste v tele spustili lavínu očistných procesov a naštartujú vám metabolizmus? Stavte na nasledovné:

Zázvor

Je overenou klasikou, ktorá nielen zrýchli metabolizmus, takisto zlepšuje imunitu a posilňuje obranyschopnosť organizmu. Doprajte si aspoň dve šálky denne. Kombinovať ho môžete s citrónom a mätou. Jeho účinok sa tak zvýši.

Jablká

Istá modelka si dopraje polovicu jablka pred každým jedlom, i po ňom. Jablko detoxikuje a obsahuje mnohé vitamíny, ktoré zlepšujú trávenie. Ak na jablko nemáte chuť, doprajte si aspoň odšťavenú šťavu, ktorá vás prečistí. 

Cesnak

Na trávenie je ako stvorený, o jeho antioxidačných účinkoch kolujú priam chýry. Šalát, odvar, či polievka – samozrejme, bez smotany či zásmažky, vám pomôže preklenúť obdobie chrípok a naštartuje vaše spaľovanie. 

Repa

Šťava z repy je elixír na všetky neduhy, ktorý vám pomôže s prebytočnými kilami. Šalát, koláč, uvarená ako príloha k mäsu. Zabudnite na klasickú ryžu alebo zemiaky, ktoré obsahujú zbytočne veľa škrobu. Skúste niečo iné, čím pomôžete svojmu telu, a zároveň potešíte aj chuťové bunky.

Žihľava

Čaj z nej vás zaručene pripraví o všetky nánosy na stenách čriev. Je to dokonalá črevná sprcha bez akejkoľvek nutnosti návštevy lekára. Ak sa dá, pite ho na litre. Pomôže vám zlepšiť zdravotný stav a pôsobí oslobodzujúco, priam blahodarne.

Škorica

Je známy urýchľovač trávenia. Naštartuje spaľovanie, má nádhernú vôňu, ideálnu na dlhé jesenné večery. Používajte celú škoricu, nie škoricový cukor, ktorý vám dá kalórie grátis.

Grep

Čím viac ho zjete, tým viac spálite kalórií. Ako je to možné? Telo vynaloží viac energie na jeho spracovanie, ako samotný citrus obsahuje. Okrem iného je to aj vitamínová bomba. Doprajte si grep nalačno a pred spaním. Vaše telo bude po mesiaci ako znovuzrodené, pripravené do zimných dní. 
 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
Bibi

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba