Presunúť na hlavný obsah

Očista pečene, hrubého čreva a obličiek si vyžaduje našu pozornosť: Takto zažije telo znovuzrodenie

Elementy zdravia

Naše telo a organizmus celkovo dostáva počas niektorých dní poriadne zabrať. Nezakrývajte preto oči pred očistou a začnite s ňou skôr, ako bude neskoro.

Obdobie vianočných sviatkov máme za sebou. Väčšina mužov povie: „Škoda, že už skončili“, no väčšina žien odvetí: „Konečne už skončili.“ Prečo je tomu tak? Väčšinou sú to práve ženy, ktoré sa počas týchto sviatkov narobia s rôznymi prípravami, zahrňujúc upratovanie, pečenie či výzdobu, no a muži zvyčajne tento čas trávia pasívne. Čo však majú spoločné, ich orgány dostávajú zabrať rovnako – nekvalitnou stravou. 

Ľudia sa zvyknú cez sviatky prejedať a to nie vždy kvalitnými potravinami. Najväčšími neduhmi sa stávajú počas Vianoc koláče a mastné, nekvalitné mäso, čím výrazne zaťažujú najmä pečeň, hrubé črevo a obličky. 

Ak patríte medzi tých, ktorí cez sviatky viac „zhrešili“, doprajte si jednu z očíst. Ak to neurobíte pre dobro svojich orgánov, možno to urobíte pre vašu váhu. 

Hladovka

Hladovkou sa zvyčajne dosiahne to, čo u iných očíst za niekoľko dní. Hladovka je najsilnejšia očista s najmenším rozptýlením, keďže jednotlivec vypustí všetky faktory výživy. Domorodí Američania dokázali udržať až 4-dňovú hladovku, ktorú ukončili pitím bylinkových čajov – najčastejšie mätového, ktorý vyvolal potenie a grganie, pričom grganím sa odstránili toxíny zo žalúdka a potenie vylúčilo jedy uväznené v lymfatickom systéme. Bez prípravy a blízkeho skúseného pozorovateľa, nie je bezpečné predlžovať hladovku na viac ako  deň a pol (36 hodín).

Úplná hladovka je vhodná iba pre ľudí, ktorí prejavujú známky vnútornej vlhkosti, ako zadržiavanie vody, prerastanie kvasiniek (candida albicans), nadváha či nadmerná produkcia hlienu.
Ak si netrúfate na úplnu hladovku, možete si urobiť hladovku so zeleninovými šťavami (okrem nich sa nekonzumuje nič iné). Takáto hladovka sa odporúča po dobu 1 týždňa. Nie je však veľmi vhodná pre ľudí, ktorým býva zima. 

Zelené potraviny

Zelené potraviny zabraňujú nutričným nedostatkom a urýchľujú detoxikačné procesy v organizme. Pomáhajú uvoľňovať škodlivé látky a toxíny uložené v tkanivách, orgánoch a celom systéme. Tieto procesy sa dejú predovšetkým detoxikáciou pečene a vylučovaním obličkami. 
Ak niekto so zelenými potravinami začína je potrebné praktizovať mesačnú očistu, kde platí pravidlo „pomaly ďalej zájdeš“. Preto treba dávkovanie postupne dvíhať, v prípade  nepríjemných pocitov alebo silnej detoxikácie, dávkovanie znížte. Začíname s nasledujúcim dávkovaním:
 
1. týždeň: 1 dávka Mladého jačmeňa za deň, v kombinácii 1 až 9 tabliet chlorelly pyrenoidosy za deň, rozdelené do troch dávok

2. týždeň: 1 - 2 dávky Mladého jačmeňa za deň, v kombinácii 9 až 18 tabliet chlorelly pyrenoidosy za deň, rozdelené do troch dávok

3. týždeň: 2 - 3 dávky Mladého jačmeňa za deň, v kombinácii 18 až 27 tabliet chlorelly pyrenoidosy za deň, rozdelené do troch dávok

4. týždeň: 3 - 4 dávky Mladého jačmeňa za deň, v kombinácii 27 až 36 tabliet chlorelly pyrenoidosy za deň, rozdelené do troch dávok
 
Ak už niekto zelené potraviny užíval, stačí praktizovať týždennú očistu s nasledujúcim dávkovaním:
1. možnosť: 6-8 dávok Mladého jačmeňa denne
2. možnosť: 3-4 dávky Mladého jačmeňa v kombinácii 40-50 tabliet chlorelly pyrenoidosy denne

Očista pečene

Ak ste počas sviatkov konzumovali viac mäsa, najmä toho ťažšie stráviteľného (údené, bravčové), prípadne nekvalitného mäsa (salámy, klobásy), zamerajte sa na očistu pečene. Najjednoduchšie je zaradiť si do ranného pohára vody aj citrón, čím detoxikujete pečeň. Pridajte si do jedálnička najmä kyslú chuť, ideálne kyslú kapustu. Výbornou obilninou na posilnenie pečene je špalda alebo raž, zo zelenín všetky druhy zelených šalátov.

Vyrovnanie zásad 

Cukor, biela múka a mäso patria k výrazne prekysľujúcim potravinám. Na to, aby ste vyrovnali zásady v tele a stlmili toto prekyslenie, zaraďte si do denného režimu zásaditý nápoj. Ideálnou voľbou je čaj Hojicha (zelený pražený čaj, vysoko zásaditý) s lyžičkou umeoctu (nezamieňajte umeocot s klasickým octom – klasický je silne prekysľujúci, umeocot je zásaditý). 

Pohyb

To, čo môže vašu detoxikáciu po sviatkoch výrazne urýchliť je pohyb. Toho je počas sviatkov výrazný nedostatok, o to viac času by ste mu mali teraz venovať. Čím viac sa spotíte, tým viac toxínov zo seba vylúčite. 

Absolvovali ste už niekedy očistu týchto orgánov?

spolu hlasovalo 513 ľudí

Áno
180
Nie
333