Presunúť na hlavný obsah

Zbohom tuk a kilá navyše: Lyžička tohto korenia denne vám pomôže schudnúť trojnásobne rýchlejšie!

Chudnutie a diéty

Nový výskum ukazuje, že vďaka rasci vám zhadzovanie centimetrov pôjde ako masle! Grátis sa postaráte o zníženie hladiny cholesterolu.

Výskumníci z iránskej Shahid Sadoughi University of Medical Sciences robili výskum na náhodne vybratých osemdesiatich ôsmych obéznych ženách. Tie rozdelili do dvoch skupín. Tri mesiace im pomáhali schudnúť znížením denného príjmu kalórií o päťsto. To však nie je všetko.

Rasca znásobila účinky

Jedna skupina si pridávala do jedla tri gramy rasce navyše. Na konci trojmesačnej štúdie však ženy, ktoré jedli rascu, schudli tri a viac kilogramov ako tie, ktoré boli v skupine bez rasce. „Rascová“ skupina dokonca znížila pomer telesného tuku o 14,64 percenta. To všetko v dôsledku pridania koreniny na spaľovanie tukov!

Znížil sa aj cholesterol

Škodlivé tuky poklesli u prvej skupiny o 23 bodov, zatiaľ čo skupina bez rasce znížila tuky len o 5 bodov. Jedáčky rasce zrazili aj približne 10 bodov zo "zlého" LDL cholesterolu, kontrolná skupina len šokujúceho pol bodu!

Prečo je rasca taká účinná?

Ako je možné, že rasca dokázala také dramatické zmeny? Je bohatá na fytosteroly, ktoré zvyšujú absorpciu cholesterolu v tele. Ide len o prvý výskum, no zdá sa, že rasca, rovnako ako ostatné „horúce“ korenia, prechodne dokáže zvýšiť aj rýchlosť metabolizmu. Pridajte niekoľko lyžičiek mletej rasce do polievok, ryže, restovanej zeleniny či do mäsa a nechajte sa prekvapiť jej zázračnými účinkami. Aké ďalšie zázračné lieky sa nachádzajú v prírode?

Čítajte tiež:

Superpotravina na všetky zdravotné ťažkosti: S týmito semienkami vyriešite (takmer) každý problém!