Presunúť na hlavný obsah

Ľuboš v sebe dusí pred svojou ženou veľké intímne tajomstvo: Bojí sa, že keď jej toto povie, stratí ju...

Partnerské vzťahy

Každý máme za sebou istú minulosť, ktorú ale nevrátime a nezmeníme. V prípade Ľuba ide o záležitosť, ktorá mu môže ohroziť vzťah.

Ľuboš má so svojou partnerkou vzťah už štyri roky a keďže je pre neho osudová žena, rád by ju požiadal o ruku. Prenasleduje ho ale vlna výčitiek z jeho minulosti. Najradšej by sa tohto bremena zbavil, no bojí sa, že ak bude úprimný, príde o svoju životnú lásku. Prečítajte si jeho príbeh, ktorý napísal sám život.

Čítajte tiež: Stačila táto jediná veta a manžel znervóznel: Po tomto som konečne zistila, či má milenku...

Romana je žena, s ktorou si viem predstaviť budúcnosť. Náš vzťah je veľmi otvorený a dokonca sa ani nehádame. Milujem ju čím ďalej, tým viac, no zároveň s tým sa zvyšuje aj môj strach, že o ňu prídem. Občas ma prepadnú myšlienky, že pre ňu nie som dosť dobrý. Finančne ju viem zabezpečiť, vážim si ju aj ako ženu a myslím si, že jej doprajem naozaj maximum, ako viem. Nikdy si na to ani nesťažovala. Sám so sebou však žijem s obrovskými výčitkami. 

Pred niekoľkými rokmi som totiž odišiel zo Slovenska do Ameriky. Bol som mladý a honba za kvalitnejším životom ma vyhnala až za hranice. Keďže som sa živil najskôr ako fitness tréner, moje telo bolo pre ženy atraktívne. Známy, ktorého som tam spoznal mi poradil, aby sme išli rovno do Orange County, do raja bohatých paničiek. Tie vyhľadávali spoločnosť mladých pohľadných mužov a pochopiteľne, chceli schudnúť. V preklade, chceli spoločnosť, v ktorej by sa mali s kým porozprávať, o samotné cvičenie im nešlo. Platili veľmi dobre a mal som to šťastie, že vďaka tomu mi pribúdali peniaze na účet naozaj, na naše pomery, závratnou rýchlosťou. 

Čím „ľahšie“ to išlo, tým viac som chcel. Nakoniec sa to prehuplo do celkom inej sféry a s týmto mojím známym sme začali robiť niečo ako gigolov pre bohaté paničky. Mal som pár takýchto žien, no išlo len o sex a peniaze. Nevedel som si ale takýto život predstaviť a časom ma prepadla túžba po domove. Vrátil som sa na Slovensko a mal som dostatočný balík peňazí na to, aby som si tu postavil slušné živobytie. 

Neprehliadnite: Väčšiu bezradnosť nikdy nezažila: To, čo našla v manželovom mobile, by nechcela objaviť žiadna z vás...

Neskôr som spoznal Romanu, no tá je celý čas v tom, že všetky peniaze som zarobil na fitness centre, ktoré vlastním. Nemôžem povedať, že nie, fitko ide dobre a som v zisku, no pozadie toho, ako som sa k nemu dostal ona nevie. Nikdy som nemal odvahu jej to povedať narovinu. Nečakal som totiž, že sa do nej tak zamilujem. Vždy som to odkladal a odkladal na neskôr. Na „tú správnu chvíľu“. Mám pocit, že tá chvíľa je teraz, no mám v hlave zmätok. Stále si totiž myslím, že akonáhle jej to poviem, je to automatický koniec a v jej očiach klesnem nielen ako partner, ale aj ako muž...

Za príbeh ďakujeme čitateľovi Ľubovi (41). Ako by ste sa na jeho mieste zachovali vy? Podeľte sa s nami v diskusii o vaše komentáre.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus