Presunúť na hlavný obsah

Smoothie z týchto surovín je hotová liečivá bomba: Posilňuje trávenie a chráni pred voľnými radikálmi či rakovinou

Zdravie

Zelené smoothies sú doslova závislosťou a ten, kto ich skúsi, zamiluje si ich. Môžu za to blahodarné účinky na naše telo a prevencia, vďaka ktorej posilníte imunitu a môžete sa vyhnúť chorobám.

Smoothie, ktoré je pre naše telo vitamínová bomba

2 šťavnaté stredne veľké jablká

½ zväzku hladkolistého petržlenu
1-2 ks stonkového zeleru
1 citrón, z ktorého vyšťavíme len šťavu
1 PL domáceho medu
100 g baby špenátu
100 g čerstvej domácej mäty

TIP: Kniha smoothie recepty, v ktorej nájdete až 107 tipov a rád.

Všetky suroviny dôkladne umyjeme, jablká vyčistíme od jaderníka (šupku necháme) a dáme do mixéra. Podľa toho, akú konzistenciu chceme, pridáme kokosovú vodu alebo obyčajnú filtrovanú vodu.

Málokto vie, že celý tráviaci trakt je riadený naším nervovým systémom, čo v preklade znamená, že akýkoľvek stres vplýva na naše trávenie. Práca, ktorú musí náš žalúdok dennodenne zvládať je naozaj obdivuhodná a preto by sme si mali byť vedomí toho, čo konzumujeme. 

Mohlo by vás zaujímať: Nadmerný príjem zeleniny môže byť nebezpečný: Toto sú riziká, ktoré sa s ním spájajú

Smoothie je jedným zo spôsobov, ako do tela dostať aj tie suroviny, ktoré za normálnych okolností len tak „z chuti“ nezjeme. Obzvlášť, ak ide o koreňovú zeleninu alebo inú, nie príliš chutnú stravu, ale za to plnú vitamínov. Pripravili sme si pre vás smoothie, ktoré je skvelou prevenciou proti voľným radikálom a dokonca až rakovine. Jablká majú vďaka veľkému zastúpeniu vody detoxikačné účinky a stabilizujú hladinu cukru v krvi. Okrem toho posilňujú imunitný systém a pôsobia povzbudivo aj na nervovú sústavu, ktorá, ako sme spomínali, úzko súvisí aj s trávením. V kombinácii s petržlenom vytvára vitamínovú bombu pre naše telo. Petržlen totiž zastáva tiež funkciu liečivej bylinky. Keďže neobsahuje žiaden tuk a cholesterol, ale naopak len vlákninu, minerály a vitamíny, pomáha dokonale znížiť hladinu zlého cholesterolu v tele a tým aj chrániť telo pred voľnými radikálmi a rakovinou, do ktorej to môže prerásť. Je výborným zdrojom beta-karoténu, vitamínu K, A, C a skupiny vitamínov B. Spomedzi minerálov je bohatý na magnézium, vápnik, draslík či železo. 

Neprehliadnite: Jedna lyžička tohto zázraku denne nahradí to, čo vám v jedálničku chýba: Vaše telo zažije znovuzrodenie!

- Najčítanejšie -