Presunúť na hlavný obsah

Exotické „cukrové jablká“: Ovocie, ktoré sa popasuje s vysokým tlakom, anémiou aj cholesterolom!

Zdravie

Toto ovocie má neskutočne veľa zdravotných benefitov, ktoré z neho robia jedinečnú pochutinu. Rozhodne by ste ju mali vysúšať aj vy!

Cukrové jablká sú dobré pre pokožku a vlasy

Sú vynikajúcim zdrojom silného antioxidantu - vitamínu A, ktorý vám pomôže získať lesklé vlasy a zdravú, mlado vyzerajúcu pleť. Tradičná medicína používa dužinu na kožné problémy, najmä vredy.

Prečítajte si: Zlaté pravidlá lesklých vlasov: Tieto vám vyčarujú zdravím žiariacu hrivu na počkanie!

Podporujú zdravé oči

Vitamín A je tiež dobrý pre oči. Vzhľadom k tomu, že má antioxidačné vlastnosti, chráni bunky rohovky a sietnice pred škodlivými voľnými radikálmi.

Pomáhajú pri priberaní

Nie každý chce schudnúť. Faktom je, že existuje veľa ľudí, ktorí majú problémy pribrať. Konzumácia cukrových jabĺk dokáže divy! Tieto plody dodajú telu zdravé kalórie, pretože na rozdiel od mnohých nezdravých potravín a nápojov neobsahujú rafinované cukry.

Mohlo by vás zaujímať: Častý scenár, ktorý trápi ženy: Cvičím, ale nechudnem, skôr priberám, čo s tým?

Mimoriadne vhodné pre astmatikov

Cukrové jablká sú veľmi bohaté na vitamín B6, ktorý bojuje proti astmatickým záchvatom. Pravidelná konzumácia týchto plodov pomôže odvrátiť astmatické záchvaty.

Znižujú riziko infarktu

Obsahujú horčík, ktorý významne znižuje riziko infarktu. Horčík uvoľňuje srdcové svaly a chráni ich pred nadmernou aktivitou. 

Pomáhajú regulovať krvný tlak

Cukrové alebo pudingové jablká, ako sa im zvykne hovoriť, obsahujú  minerálny draslík, ktorý je veľmi dôležitý pre kardiovaskulárny systém. Pomáha znižovať vysoký krvný tlak a zabezpečuje, aby srdce fungovalo presne tak ako má.

Majú nižšiu zlý cholesterol

Exotické jablká obsahujú niacín, o ktorom je známe, že zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu v tele. Tiež sú bohaté na vlákninu, ktorá dokáže ten zlý vyšachovať z hry. 

Proti anémii

Železo je dôležité pre tvorbu červených krviniek  a vďaka týmto sýtym plodom si tak udržíte anémiu na uzde. 

Nadopujú vás energiou

Cukrové jablká obsahujú vitamín B1 - tiamín. Tento vitamín je dôležitý, pretože pomáha premeniť potraviny na využiteľnú energiu. 

Prečítajte si: "Grécka" diéta proti rakovine: Stredomorská strava vás nadopuje energiou a zbaví faldíkov zároveň!

Posilňujú kosti 

Vápnik nie je jediná živina, ktorá vám pomôže docieliť silnejšie kosti. Podľa odborníkov je aj horčík  nevyhnutný pre posilnenie kostí.  Aktivuje totiž vitamín D, ktorý je kľúčovou živinou pri podpore vstrebávania vápnika v kostiach.

 

- Najčítanejšie -