Presunúť na hlavný obsah

Slovak Fashion Night v New Yorku oslavuje desiate narodeniny: La Rena na prestížnom newyorskom týždni módy

Móda

V preplnenom newyorskom megaklube Space Ibiza na Manhattane oslávila počas víkendu americko-slovenská Nadácia +421 svoje desiate narodeniny.

Presne toľko rokov dáva mladým slovenským umelcom a dizajnérom šancu predstaviť svoju tvorbu americkému publiku  na tradičnej veľkej módnej prehliadke  pod názvom Slovak Fashion Night. Jubilejný desiaty ročník Nadácia +421 zorganizovala počas tohtoročného Newyorského týždňa módy, kedy sa do Veľkého jablka schádza dizajnérska elita z celého sveta.  

“Chceli sme módnym expertom a fajnšmekrom ukázať našu modernú, súčasnú tvorbu. Predstaviť tých slovenských návrhárov, ktorí už majú za sebou úspešné prehliadky doma aj v zahraničí a ktorí dokážu obstáť aj v medzinárodnej konkurencii,“ vyhlásili pred americkými médiami prezidentka Nadácie Ľubica Surkošová a  programová riaditeľka  Elena Verešová.

“Všetci návrhári, ktorí predviedli svoje modely v trendovom klube Space Ibiza,  sú  víťazmi  mnohých súťaží a držiteľmi viacerých ocenení.“ Medzi nimi boli mladé úspešné dizajnérky Zlatica Hujbertová, Lenka Sršňová, Slavomíra Vlasová, Ema Klein, Izabela Komjati či  Blažena Ostrovská. Úchvatnými svadobnými šatami sa newyorskému publiku predstavil aj známy slovenský dizajnér a florista Robert Bartolen. Mladé slovenské  talenty zastupovali študentky z Ateliéru odevného dizajnu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Duo Silvia Kiss & Andrea Ganóczy. Krásu a šarm Sloveniek medzi newyorskými modelkami reprezentovala Miss Slovensko Karolina Chomisteková.

Na jubilejnom ročníku Slovak Fashion Night 2015 sa predstavila aj etablovaná slovenská dizajnérka Renata Kliská, tvoriaca pod značkou La Rena. Práve ona  sa počas newyorského týžňa módy zúčastnila na prestížnej prehliadke v Crowne Plaza Times Square, kde si vyskúšala na vlastnej koži ako prvá slovenská dizajnérka, aké je to ocitnúť sa v silnej konkurencii najúspešnejších návrhárov z celého sveta. Jej kolekcia upútala eleganciou, dokonalým spracovaním a výraznym dámskym štýlom. Pred novinármi vyjadrila presvedčenie že, ”umelec musí  svojou tvorbou osloviť čo najviac ľudí,  ak má mať  jeho práca  zmysel a preto mala z obliehania a záujmu o jej kolekciu veľkú radosť. Zároveň priznala  rešpekt  pred zhýčkaným newyorským publikom  aj svetovou  dizajnerskou  špičkou, ale smelo vyhlásila,  že odvaha a chuť preraziť na medzinárodnej scéne, jej nikdy nechýbala.

Video: Sledujte rozhovor so známou návrhárkou priamo z  Couture Fashion Week v New Yorku!

Slovenská návrhárka La Rena všetkých prekvapila plynulou angličtinou a ešte lepšou španielčinou, čím potešila nielen moderátora, ktorý nepotreboval tmočníka ale aj obe dámy moderujúce reláciu, ktorá sa vysiela pre anglicky i španielsky hovoriacich divákov!

.

- Najčítanejšie -