Presunúť na hlavný obsah

Čaj z tejto úžasnej bylinky vám vráti zdravé telo: Zvyšuje imunitu a pomáha v boji s chrípkou

Elementy zdravia

Echinacea purpurová je liečivá bylinka, ktorú by ste v tomto období nemali prehliadať. Napríklad taký čaj z nej dokáže s telom skutočné zázraky.

Domovinou rastliny je Severná Amerika a patrí k tradičným indiánskym liečivým rastlinám. Echinacea purpurová je vytrvalá bylina dorastajúca do výšky 1-1,2 m. Listy sú drsné, podlhovasto vajčité so zubatými okrajmi. Kvitne od júna do októbra. Kvetné lôžko je tmavo fialové až hnedé, drsné na dotyk - svojim tvarom pripomína šišku borovice. Purpurové lupene kvetu sú 4-6 cm dlhé.

Čítajte: Cesnak má pozitívny účinok na pľúca a hrubé črevo - ak chcete tieto orgány prečistiť, toto je cesta!

Príprava a použitie v podobe čaju

Echinacea purpurová je skutočne vzácna a používa sa aj v podobe čaju na vnútorné použitie. Odvar z 30-50 g mletého koreňa na 1 liter vody. Čaj je vhodné piť v podobe 3-5 šálok denne. Vďaka takto vylúhovanému teplému nápoju dostáva telo regeneráciu zvnútra a prechádza ozdravovacím refreshom. Aj preto je vhodné piť čaj z echinacei preventívne a posilňovať si ním imunitu a obranyschopnosť.

Okrem toho je tento fialový zázrak vhodný aj na vonkajšie použitie - obklady, kozmetické roztoky, farmaceutické prípravky - krémy, balzamy.

Pôsobenie na ľudské telo

Zvyšuje obranné mechanizmy všeobecnou podporou tvorby protilátok a aktivovaním komplementárneho systému a zvýšením imunity buniek. Taktiež zvyšuje množstvo leukocytov v krvi. 
Podporuje rast granulačného tkaniva, ktoré je zodpovedné za hojenie rán. 

Neprehliadnite: Superpotravina, ktorá nás dokáže zbaviť toxických usadenín: V obsahu niektorých vitamínov absolútne vedie

  • Podporuje očistné procesy pečene a obličiek. 
  • Má výborné uplatnenie pri liečení infekčných chorôb.
  • Odporúča sa hlavne proti detským infekčným chorobám, pri chrípke, sínusitíde, zápale mandlí a preventívne proti akútnym a chronickým ochoreniam dýchacieho system, proti týfusovej horúčke, pri všetkých druhoch krvných bakteriálnych infekciách - gynekologických, močových, obličkových.
  • V kombinácii s inými liekmi sa používa aj pri liečbe AIDS.