Presunúť na hlavný obsah

Najkrajšie momenty v živote, ktoré prehliadame: Na toto by sme nemali zabúdať

Zábava

Pôvodne najkrajšie obdobie roka sa postupne stalo najhektickejším. Pozreli sme sa na to trošku inak a prinášame vám zoznam tých NAJ darčekov, akými prekvapíte.

Väčšina ľudí sa neustále sťažuje na hektické obdobie pred Vianocami, ktoré mimochodom začína už v polovici novembra. Zabúdajú však na to, že tieto sviatky sú práve o rodine a pohode, no prejaviť city by sme im mali aj počas celého roka. A preto, nezabúdajte si vychutnať a “dobehnúť” to, čo ste počas roka zanedbali. 

Prečítajte si: 50 najúžasnejších múdrostí života, ktoré si neuvedomujeme: Pozrite si najžiadanejší článok zo všetkých

Nechajte deti smiať sa, jašiť sa a vy si ten pohľad užívajte.

Každý si môže v živote vychutnať detstvo ešte raz. To druhé je však v jeho rukách a deti sú to najcenejšie, čo nám život mohol dať. Mimochodom, potomkovia sú zárukou vašej nesmrteľnosti.

Nehanbite sa povedať svojim rodičom to, za čo ste im vďační.

Za to, čím sme, môže väčšina z nás vďačiť práve rodičom. Niekedy stačí „len tak” povedať, ako veľmi vám na nich záleží alebo si dopriať vzájomné úprimné objatie či bozk. Má to svoje čaro, verte.

Zaspomínajte si so starými rodičmi na ich dobu.

Staršia generácia častokrát vo svojom veku len „prežíva“. Prísť za nimi na kus reči a venovať im čas, je pre nich najväčším darom. Zaspomínajte si s nimi na dávne časy, generačné rozdiely dokážu byť niekedy veľmi funny.

Venujte jeden celý deň tomu, na kom vám skutočne záleží.

Čas je dnes najväčším nepriateľom, aj v rodine. Obetovať preto jeden deň a užiť si ho s tými, na ktorým nám záleží, je ako balzam na dušu. A nemyslíme tým, zobrať ich na nákupy do shoppingu.

Doprajte si s partnerom vášnivé milovanie. „Len tak“.

Nie kvôli tomu, že už ste ho nemali vyše dvoch týždňov, ani kvôli tomu, aby sex nevyhľadával inde. Jednoducho „len tak”, pretože sa predsa milujete a milovanie je nádherným vyvrcholením vzťahu (aj dlhoročného).

Urobte radosť niekomu, kto to potrebuje. 

Mimochodom, pomáha to aj vám. Zbavíte sa výčitiek z celého roka a vyrovnáte si tým karmu. 

Neprehliadnite: 10 vecí, ktoré vám karma nikdy neodpustí: Zákon akcie a reakcie vás dobehne skôr či neskôr

Nebudete možno veriť, ale ľudia často zabúdajú odmeniť sami seba. 

A preto rada na záver, nezabudnite si dopriať aj vy sami. Človek by mal mať rád aj sám seba a nebrať to vôbec sebecky.

- Najčítanejšie -