Presunúť na hlavný obsah

Karma je zdarma: Prečo niektorí ľudia nedokážu prekusnúť to, ako vyzeráme, že sa nám darí a že sme vôbec šťastní?

Zábava

Závisť kazí charakter človeka. Alebo lepšie povedané, len ho odhalí.

Môžete mať pri sebe aj toho najmilšieho človeka, ktorému dôverujete, ale akonáhle sa váš životný štýl bude čoraz viac odlišovať, skôr či neskôr pocítite zmeny v jeho správaní.  Prečo niektorí závidia iným aj nos medzi očami? A prečo nám závisť dokáže strpčiť životy?

Každý z nás pocítil, čo je to závisť

Každý aspoň raz v živote pocítil, čo je to závisť. Paradoxom je, že ľudia závidia aj to, čo nemusia alebo čo vám osobne nepríde ako dôvod na žiarlivosť. Závidia vzhľad alebo krásu, dokonca aj telo. Rovnako dokážu závidieť partnerov a ak sa vám darí a vediete slušný, zabezpečený život, automaticky si myslia, že sa vám vyhýbajú aj všetky problémy. Niekedy máme pocit, že práve šťastie závidia zo všetkého najviac. 

Čítajte viac: 10 vecí, ktoré vám karma nikdy neodpustí: Zákon akcie a reakcie vás dobehne skôr či neskôr

Závisť si časom vyberie svoju daň - karmu

Závisť človek vo svojom tele sám živí a pokiaľ si to rýchlo neuvedomí, bude to s ním ešte len horšie. V živote sa nedá neustále s niekým porovnávať. Tým, že mu nebudete priať, sa nič nezmení. Vždy totiž bude niekto, kto sa bude mať lepšie ako vy. Ale aj horšie. A treba sa naučiť vidieť obidve strany mince. Ľudia, ktorí závidia, vidia vždy len tie pekné a pozitívne veci. Napríklad vidia, že daná rodina má peniaze, ale nevidia to, koľko času strávia v práci, že zatiaľ čo oni sú doma od 16-tej hodiny, tí druhí chodia večer o 21.hodine. Nevidia, že čím vyššiu pozíciu máte, máte aj väčšiu zodpovednosť za ľudí. Stačí jediný prešľap alebo zaváhanie a zo stoličky vás veľmi ľahko zosadia.

Takíto, bohužiaľ, nešťastní ľudia by mali svoju pozornosť a úsilie sústrediť sami na seba a nie na ohováranie. Mali by porovnávať sami seba za jednotlivé časové obdobie, a teda to, čo dosiahli a čo chceli dosiahnuť vo svojom živote. Ak sa človek nechá oddať závisti, znamená to, že v sebe bude prehlbovať nespokojnosť, nenávisť a vzťahy s ľuďmi sa mu budú skôr či neskôr rúcať ako domček z karát. Závisť si totiž vyberie svoju daň a tou je karma. Veľakrát sme sa totiž v praxi presvedčili, že zákon akcie a reakcie funguje. Čokoľvek negatívne budeme vysielať, bude sa nám časom aj vracať. Hnev, nenávisť a závisť vám krajší zajtrajšok rozhodne neprinesie.

Mohlo by vás zaujímať: Ženská sexualita a nevera podľa znamenia zverokruhu: Blíženci túžia po nespútanom sexe, ryby sú falošné!

Šťastie je to, čo ľudia závidia najviac

Ak ste si mysleli, že sú to peniaze, boli ste tesne vedľa. Tie síce ľudia extrémne závidia, ale verte, že pokiaľ vidia ešte aj spokojnosť na tvári, úsmev alebo jednoducho vyžarovanie, privádza ich to do nepríčetnosti. Automaticky začnú hľadať dôvody, prečo to oni majú ťažké, koľko toho musia zvládať a že život je nespravodlivý, keď niekto nemusí pohnúť ani prstom a všetko mu padá z neba. Ale až také štedré to v realite nie je. Hoci sa nájde pár šťastlivcov, ktorí sa vedeli narodiť, väčšina ľudí sa musí rovnako popasovať so životnými prekážkami. Rozdiel je len v tom, že oni sa snažia hľadať to pozitívne v živote a nie oddávať sa tomu negatívnemu.

Neprehliadnite: TOP 15 vecí, ktorých sa musíte vzdať, aby ste boli šťastní!

- Najčítanejšie -