Najhoršia veta, aká môže z úst muža vyjsť: Keď vám raz povie tieto slová, vášmu vzťahu je koniec…

Je možné udržať vzťah aj po tom, čo vám partner povie tieto nepríjemné a bolestivé slová?

Najhoršia veta, aká môže z úst muža vyjsť: Keď vám raz povie tieto slová, vášmu vzťahu je koniec…

Najhoršia veta, aká môže z úst muža vyjsť: Keď vám raz povie tieto slová, vášmu vzťahu je koniec…

Zdroj: Profimedia

O každý vzťah sa treba starať a rozvíjať ho. Netreba sa spoliehať na osud, pretože ak ho necháte v jeho rukách, môže sa vám veľmi ľahko stať, že o svoju polovičku prídete. Dokáže vzťah dvoch ľudí fungovať aj vtedy, keď počiatočné motýliky v bruchu či zamilovanosť vyprchá? Podľa niektorých áno, podľa iných nie. Ak vám však muž povie túto vetu, pravdepodobne je všetko stratené, nehovoriac o bolesti, ktorú vám tým spôsobí.

Neprehliadnite: Môj manžel mi vysvetlil neveru neuveriteľným spôsobom... Stalo sa vám už niečo podobné?

„Už ma nepriťahuješ…“

Tí, ktorí takúto situáciu zažili, presne vedia precítiť, čo žena v tomto momente cíti. Nie je to nič príjemné. Ak muž vysloví slová na adresu fyzickej príťažlivosti svojej partnerky, je to bolestivejšie ako nevera. Väčšinou to povedia muži, ktorí nechcú svojej žene zahýbať a tak sa chcú radšej rozísť „v dobrom“. Neuvedomujú si pritom, že tieto slová dokážu byť rovnako jedovaté ako keby priznali milenku. Ženy, ktoré sa v takejto situácii ocitli, to popisujú priamo na svojej koži:

„Po troch rokoch vzťahu mi môj muž z ničoho nič povedal, že sa chce rozísť a keď som sa dopytovala dôvodu, nechcel mi ho prezradiť. Bola som si istá, že je za tým iná žena. Nebola. Napokon z neho vypadlo, že už ho nevzrušujem a chce spoznávať aj iné ženy. Znížilo mi to sebavedomie asi na pol roka a nevedela som si nájsť chlapa. Neskôr som sa nad to povzniesla.“ Lenka (28)

„Môj muž mi takúto vetu nepovedal priamo, no tiež to nebola bohvieaká výhra. Jeden večer mi navrhol, aby sme si spestrili intímny život inou, cudzou ženou. Najskôr som naňho pozerala ako na blázna, ale pristúpila som. Nechcela som oňho totiž prísť. Potom mi ale povedal, že by bolo fajn, keby sa to stalo mesačnou rutinou. Zdalo sa mi, ako keby sa pomiatol, napokon mi naznačil, že už ho nepriťahujem tak, ako kedysi a toto je jedna z ciest, ako to zachrániť.” Silvia (39)

Čítajte: Vlastnosť, ktorá zničí aj ten najpevnejší vzťah: Muži i ženy ju pokladajú za asexuálnu

„Po pôrode som sa cítila ako žena veľmi nepríťažlivá a to aj napriek tomu, že patrím postavou medzi lepší priemer. Ženy, ktoré rodili, vedia, o čom hovorím. Nevedela som, ako sa mám mužovi zatraktívniť. Začala som nosiť viac vyzývavé oblečenie s dôrazom na zvýraznenie siluety a kriviek. Zdalo sa mi, že to zaberá, no po pár mesiacoch mi môj manžel povedal, že už ho nebavím. Tým, že som odhaľovala všetko, som sa stala preňho nezaujímavou a naše sexuálne aktivity išli dolu vodou. Snaha napraviť to bola ale márna.”  Bea (32)

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba