Presunúť na hlavný obsah

Týchto 7 vecí obvykle nastane, keď prestanete mať sex: Poznáme dôvody, ktoré vás prinútia vrátiť sa do spálne!

Sex

Príliš veľa práce, únava, stres... Príčin môže byť naozaj veľa. My však vieme, čo vám hrozí, keď skončíte s milovaním.

Týchto sedem situácií môže nastať, keď prestanete mať sex:

1. Budete sa cítiť viac nervózni

Sex pomáha ľuďom vybiť prebytočnú energiu a emócie. Škótski vedci zistili, že ľudia, ktorí nemajú sex, sa ťažšie vyrovnávajú so stresovými situáciami v porovnaní s tými, ktorí majú sex aspoň raz za dva týždne. Ako je to možné? Počas sexu mozog uvoľňuje endorfíny a oxytocín – hormóny šťastia, ktoré vám napomáhajú byť viac v pohode. 

Prečítajte si: Skutočné výpovede o tom, čo si prajeme „v posteli“ do budúceho roka: Niektoré odpovede vás zaskočia, iné pobavia...

2. Mužom hrozí rakovina prostaty

Chlapi, častá ejakulácia vám pomáha odstrániť potenciálne škodlivé látky z prostaty. Je veľmi dôležité mať sex a zbavovať sa toxínov prostredníctvom ejakulátu.

3. Ste náchylnejší k prechladnutiu a chrípke

Menej sexu môže znížiť obranyschopnosť proti choroboplodným zárodkom. Bez sexu sa takisto znižuje vaša imunita. Výskumníci z Wilkes-Barre univerzity v Pensylvánii zistili, že sex raz alebo dvakrát do týždňa zvyšuje imunoglobulín až o tridsať percent! V praxi to znamená, že vaša obrana proti vírusom je na vzostupe. 

4. Riziko infekcií močových ciest klesá

Takmer 80% infekcií močových ciest sa objaví v priebehu 24 hodín po styku. Baktérie v pošve pri sexe totiž veľmi často smerujú práve do močovej trubice, kde spôsobujú infekciu. Pre nás, ženy, je toto jedna z mála výhod sexuálnej abstinencie.

5. Neistota vo vzťahu, zvýšené riziko nevery a pokles nálady

To, že nemáte s partnerom sex, si vyberá daň prostredníctvom vzťahu a toho, ako sa v ňom cítite. Bez sexu necítite až do takej miery blízkosť, istotu ani radosť zo vzťahu. "Manželstvo bez sexu môže nepriaznivo zasiahnuť do sebavedomia, plodí výčitky a znižuje hladinu oxytocínu," hovorí renomovaný psychológ Les Parrott. Napriek tomu, ako prospešný sex je, je len jedným z vyjadrení intimity. Bozky, petting, komplimenty a všímavosť pomáhajú partnerom byť si blízki, aj keď nie sú spojení fyzicky.

Mohlo by vás zaujímať: Môj manžel mi vysvetlil svoju neveru neuveriteľným spôsobom... Stalo sa vám už niečo podobné?

6. Riziko erektilnej dysfunkcie stúpa

Mužom, ktorí majú sex len zriedka, hrozí dvakrát vyššie riziko erektilnej dysfunkcie ako mužom, ktorí majú sex aspoň raz za týždeň, píše American Journal of Medicine. Autori štúdie naznačujú, že za túto „kondičku“ môže fakt, že penis je sval a fyzická aktivita udržiava jeho silu.

7. Môžete sa cítiť na dne

Ženy cítia viac depresívne, čím dlhšie sú bez sexu, hovorí štúdia v odbornom časopise Archives of Sexual Behavior. Štúdia rovnako zistila, že ženy, ktorých partneri nosia kondómy, majú rovnaký pocit. Výskumníci tvrdia, že niektoré zlúčeniny nájdené v ejakuláte – vrátane melatonínu, serotonínu a oxytocínu, zlepšujú náladu žien, ktoré majú nechránený pohlavný styk.