Viete si vybrať správne plesové šaty na váš typ postavy? Ak nie, nevadí. Poradíme vám, v čom môžete zažiariť najviac

Plesová sezóna sa blíži a prípravú na ňu by nemala žiadna žena podceniť.

Už viete, v čom vyrazíte na ples? , ZDROJ: Foto: Sita

Už viete, v čom vyrazíte na ples? , ZDROJ: Foto: Sita

Zdroj: Foto: Sita

Byť za hviezdu akcie netúžia len známe osobnosti. Každá chce predsa zažiariť čo najviac, preto by prípravu na takú udalosť, akou je ples, rozhodne nemala podceniť. Prvým a tým najdôležitejším je výber šiat, ktoré by mali nositeľke sadnúť ako uliate. Pretože samy dobre viete, že ak sa v niečom cítite ako ryba vo vode, oveľa viac žiarite. No vybrať správny strih na zakrytie nedostatkov a vyzdvihnutie predností môže byť občas poriadna fuška. My vám však poradíme, aký model je pre vás tým pravým.

Postava v tvare presýpacích hodín

Ak patríte medzi tie šťastné ženy s postavou v tvare presýpacích hodín, tak vám gratulujeme. S výberom šiat by ste mali mať minimálny problém. Dovoliť si môžete experimenty s materiálmi, vzormi ale aj strihmi. A práve na takejto postave vynikne aj obľúbený peplum, ktorý sa posledné roky teší veľkej obľube. Vyzdvihne vaše krivky a v kombinácii s jednofarebným modelom zaujmete aj módnych kritikov. 

Neprehliadnite: VIDEO: Rok 2016 je tu! A s ním aj nové trendy, ktoré budú tohtoročným hitom! Ktoré to sú?

 

Ženy s nízkou postavou

Nižšie ženy musia zabojovať s optickou ilúziou. Aby si pridali zopár centimetrov (samozrejme okrem opätkov), odporúčame siahnuť po voľnejších sukniach. Naopak, vyvarovať by sa mali priliehavejším modelom. Veľké plus pre ne bude, ak stavia na rozparok a zvýraznenie pása. Inak povedané, „vílovské“ modely sú pre ne ako stvorené!

 

Vysoké ženy

Tie z vás, ktoré majú centimetre na rozdávanie, si môžu, na rozdiel od tých nízkych, vyberať z priliehavých kreácií. Vyhýbať by sa však mali preplácaným vzorom a radšej si voliť jednofarebné tóny. 

 

Päťdesiat a plus

Staršie ženy by nemali zabúdať na jedno – prvoplánová provokačnosť musí isť bokom! Namiesto hlbokách výstrihov či do nebies siahajúcich rozparkov by mali skôr voliť rafinované strihy. Veľmi zvodne môžu napríklad pôsobiť odhalené chrbty. A rovnako by si mali dávať pozor na odhalené ramená a ruky, ktoré by rozhodne mali byť zakryté. Čo sa týka farieb, aj tu platí menej je viac, takže tón v tóne alebo jednofarebné kreácie budú najlepšími voľbami. 

Prečítajte si: Farba roka 2016 je od tej tohtoročnej na míle vzdialená! Ktorá to je?

Dámy s plnšími tvarmi

Aj plnšie ženy môžu zažiariť. Stačí vedieť, ako na to. Zabudnite na mohutné sukne a róby, korzety a výstrihy. Vždy vyberajte vzdušnejší model, a ak má rozparok a tenší opasok, máte bod k dobru. A taktiež, ako staršie dámy, aj pre vás platí, že ramená a ruky by mali byť zahalené. Nemusí to byť dlhý rukáv, ale hlavné je, aby bol. 

Foto:
SITA, Archív značiek
Zdroj:
rv

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba