Presunúť na hlavný obsah

Týmto piatim potravinám sa radšej vyhýbajte: Môžu byť dôvodom vašich zdravotných problémov...

Zdravie

Ak chcete pre svoje telo urobiť to najlepšie, týmto piatim potravinám sa radšej vyhnite.

Naše zdravie je prvoradé, no väčšinou si to začneme uvedomovať, až keď nás nejaký zdravotný problém začne reálne trápiť. Ťažkosti neprichádzajú len vekom, ale sú najmä ovplyvnené naším stravovaním a životným štýlom. Aj keď niektoré potraviny vyzerajú na prvý pohľad neškodne, až zdravo, nie je to vždy tak. 

Mohlo by vás zaujímať: Viete, ktoré potraviny rozhodne nepatria do chladničky, hoci ich tam väčšina z nás stále odkladá?

Ak chcete pre svoje telo urobiť to najlepšie, týmto piatim potravinám sa radšej vyhnite:

´Nízkokalorické jedlá´ (neznamená zdravé jedlá)

Bohužiaľ, pri snahe vyhnúť sa kalorickým a tučným produktom si veľakrát zdravé jedlá mýlime s umelými produktmi, ktoré majú pridané umelé farbivá a sladidlá, aby nám chutili. Niektoré produkty, ako napríklad nízkokalorické tyčinky alebo jogurty obsahujú emulgátory, ktoré môžu poškodiť vaše črevá. Sú do jedál pridávané, aby ich ochutili, no väčšinou majú opačný efekt, než ten chudnúci. Po zjedení takýchto produktov máme nutkanie jesť ešte viac, pretože naše telo neprijalo dostatok výživných látok.

Prečítajte si: Pridajte tieto tri potraviny do svojho jedálnička: Vaše telo začne spaľovať ako nikdy predtým...

Žemle (výrobky z múky)

Ak máte problém s pleťou a často sa vám robia vyrážky, mali by ste sa tejto dobroty vzdať. Pečivo obsahuje vysoký glykemický index, čo v preklade znamená, že hladina inzulínu vo vašom tele neprimerane narastá, čo vedie k zápalom v tele. Môže to viesť tiež k tvoreniu akné

Sladené nápoje

Nalejte si do pohára vodu a pridajte desať malých lyžičiek cukru. Vypili by ste to z chuti a dobrovoľne? To isté množstvo cukru totiž obsahujú sladené nápoje. Pre dospelú ženu je odporúčaná dávka cukru šesť lyžičiek. Nadváha a nevyrovnaná rovnováha cukru v tele je len časť nežiadúcich účinkov piatia takýchto nápojov. Ak ste vody už prepití, odšťavte si ovocie, alebo pridajte do džbánu citrónovú šťavu. 

Mohlo by vás zaujímať: Mesiac bez cukru a alkoholu: Čo táto kombinácia dokáže s vaším telom, je priam zázrak!

Raňajkové cereálie 

Najrýchlejšie raňajky, ktoré vybavíme takýmito cereáliami, nemajú so zdravým začiatkom dňa nič spoločné. Obsah cukru a lepku nie je vhodný ako pre vás, tak ani pre vaše deti. Tak ako to bolo pri vyššie spomínanom pečive, sladké cereálie môžu spôsobiť nepekné začervenanie na vašej pleti a takisto nechcené vyrážky. 

Sójová omáčka 

Aj keď je táto prísada nízkokalorická a obsahuje v sebe vitamíny a minerály, je takisto plná sodíka. Vysoký obsah sodíka môže viesť k nafukovaniu a čo je nebezpečnejšie, spôsobuje vysoký krvný tlak. Dobrá správa je, že potravinársky priemysel nám ponúka sójové omáčky, v ktorých je hladina sodíka znížená, takže radšej siahnite po tejto verzii.

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus