Presunúť na hlavný obsah

Znamenie, v akom ste sa narodili predurčuje, akými budete matkami: Čo o vás napovie?

Partnerský horoskop

Starostlivé, láskavé, prísne, či príliš ochranárske... Aj takými matkami sa môžeme stať podľa toho ako nás ovplyvňuje naše znamenie. Ktoré ste vy?

Ženy v znamení barana sú prísne a vedú svoje deti aj k súťaživosti

Silná a tvrdohlavá povaha barana sa prejavuje aj u matiek tohto znamenia. Svoje deti učia samostatnosti a zodpovednosti už od mala. Mnohé ich vedú dokonca k súťaživosti. Ich hranice ohľadom výchovy detí sú jasne stanovené. Tieto mamy však často so svojimi deťmi neskôr až bojujú.

Stabilné býčie matky, ktoré však rady presadzujú svoju vôľu

Matky v tomto znamení sa prejavujú vo výchove zdravým sedliackym myslením. Dokážu udržiavať stabilitu v každej situácii a ich deti sa na ne môžu zakaždým spoľahnúť. Sú však vo vzťahu k nim aj dosť tvrdohlavé a snažia sa príliš prejavovať svoju vôľu. 

Mohlo by vás zaujímať: Zistite podľa partnerovho znamenia, prečo vám to vo vzťahu škrípe: Toto vám otvorí oči...

Krok držiaca matka blíženec 

Matky v znamení blíženca sa snažia vždy držať krok so svojimi deťmi a to ich deti k nim ťahá. Avšak kvôli tomu aj ťažšie určujú hranice, preto sa im niekedy výchova môže zvrtnúť a ony si s deťmi nevedia dať rady. 

Silne matersky vyvinuté račice

Mamy račice sa rodia s veľmi vyvinutým materinským inštinktom. Sú to rodené vychovávateľky, láskavé, porozumenia schopné a citlivé k potrebám svojich detí. Avšak sú tiež náchylné k prehnanej ochrane svojich ratolestí, čo môže viesť k častým konfliktom napríklad v puberte. 

Dramatické, hravé, ale aj kreatívne mamy levice 

Levice ako mamy sú energické a hravé aj vo vzťahu k svojim potomkom. Svoje deti chcú viesť ku kreativite, činnosti. Ako správni vodci, chcú aby aj ich deti mali však presne stanovené hranice. Majú aj sklony dramatizovať a preháňať. Mamy v tomto znamení majú tak nejak kúsok zo všetkého. 

Čítajte tiež: Skryté vlastnosti ľudí podľa znamenia horoskopu: Keď si ich začnete viac všímať, odhalíte, kto je najviac falošný

Kritické a organizované mamičky panny

Panny mamičky majú vysoký zmysel pre poriadok, čo vyžadujú aj od svojich detí. Rovnako organizovaná je aj ich výchova a nič nenechávajú na náhodu. Ešte pred narodením dieťaťa majú naštudovanú všetku dostupnú literatúru, sú to rodené pedantky. Často bývajú k svojim potomkom preto aj dosť kritické.  

Chaotické váhy, chaotická výchova

Mamy váhy sú verné svojmu znameniu, a preto aj ich výchova je dosť nejednotná a váhavá. V jednej chvíli sú k svojim deťom láskavé, a v ďalšej zase príliš prísne. V jednej ich rozmaznávajú a v ďalšej sa snažia tvrdo presadzovať svoju vôľu. 

Mamy škorpiónky charakterizuje pevná ruka

Matky v znamení škorpióna sú na svoje deti prísne, ale len preto, aby mali istotu, že sa budú vedieť o seba raz sami postarať. Majú však aj tendenciu prehnane svoje deti kontrolovať, čím aj v tomto vzťahu prichádza neskôr ku konfliktom. 

Dobrodružné mamy strelkyne vedú deti k nebojácnosti

Tieto mamy sú dobrodružné typy, ktoré svoje deti vždy a znova prekvapujú, preto život po ich boku môže byť aj trocha chaotický. Svoje deti však vedú k otvorenosti a nebojácnosti, schopnosti riskovať, čo sa im v živote môže zase zísť. 

Neprehliadnite: Najväčšie mrchy podľa znamenia zverokruhu: Od koho môžete čakať dýku do chrbta a kto vás, naopak, podrží?

Starostlivý vzor, avšak niekedy až príliš

Mama kozorožec je neuveriteľne vytrvalá, starostlivá a pracovitá. Dá sa povedať, že svojim deťom bude skvelým príkladom toho, akými rodičmi by raz v budúcnosti mali byť oni sami. Niekedy sú však na svoje deti priveľmi sústredené, čo tiež nerobí dobre. 

Vodnárovu priateľskú výchovu môžu deti zneužívať

Mama v znamení vodnára sa vyznačuje vraj mladistvým a nezávislým duchom. Deti vychováva v rovnakom duchu a niekedy skôr pôsobí viac ako ich priateľka než matka autorita. Tu sa potom ťažšie stanovujú hranice pre deti. Tie toho potom vedia zneužívať. 

Vysoko empatické, ale aj manipulatívne ryby

Mamičky ryby majú neskutočne vyvinuté empatické cítenie a lojálnosť k svojej rodine. Sú tiež veľmi kreatívne, preto sa ich deti môžu tešiť na originálne darčeky. Vďaka tejto empatii sú však aj prehnane háklivé a vo vzťahu k deťom až manipulatívne. 

Stále sa však pohybujeme len v teoretickej rovine, preto nechajme sa prekvapiť, aké vlastnosti v nás naše deti dokážu raz vzbudiť a nakoľko sa to bude zhodovať s týmito astrologickými predpoveďami. 

- Najčítanejšie -