Presunúť na hlavný obsah

3 nápoje, ktoré sú účinnejšie ako citrónová voda: S týmito pôjde chudnutie oveľa jednoduchšie

Chudnutie a diéty

Pre niektorých ľudí sa voda s citrónom stala akýmsi chudnúcim rituálom, no s niektorými nápojmi sa dá kalórie spaľovať aj rýchlejšie. Viete, o ktoré ide?

Podľa odborníkov na výživu vám obyčajná voda s citrónom nepomôže zbaviť sa kilogramov ako šibnutím čarovného prútika. A už vôbec nie voda s bublinkami. Ale, existujú staré známe nápoje, ktoré by ste mali začať popíjať, a chudnutie vraj pôjde ľahšie. A možno niektoré z nich už aj pravdepodobne popíjate. Poďme si to overiť.  

Prečítajte si: Smoothies, ktoré zahrejú váš organizmus a zároveň pomôžu pri zhadzovaní kíl!

Čierna káva 

Nezdravá? Kdeže! Je to prírodný energetický nápoj. Výskum ukazuje, že dve až tri šálky kávy pred cvičením, vám pomôžu zlepšiť výdrž a tréning samotný. Výsledok? Spálite oveľa viac kalórií.  Šúdia v časopise Journal of Sports Medicine odhalila, že športovci, ktorí si dopriali obyčajnú čiernu kávu bez cukru a mlieka, podávali oveľa lepšie výkony ako ostatní športoví zverenci. Pozor však na smotanu a cukor, tieto dva „doplnky“ dokážu skvelo zvrátiť všetky benefity poriadneho tréningu. 

Čistá ľadová voda

Vymeňte kúsky citróna za kocky ľadu. Studené, priam až ľadové nápoje nútia telo vynaložiť viac energie na udržanie ideálnej teploty ľudského tela. Pridajte do svojho pitného režimu dva až tri poháre vody s ľadom a spálite počas dňa až o sto kalórií viac ako bežne. Robte to každý deň, a za rok sa tento nový zvyk môže premietnuť do straty piatich kilogramov. A to už stojí za reč, čo poviete?

Zelený čaj

Nielen to, že zelený čaj je nápoj bez kalórií, ale ako všetci vieme, dokázateľne urýchľuje spaľovanie tukov a chudnutie. V štúdii ournal of American College of Nutrition účastníci, ktorí pili štyri šálky zeleného čaju denne po dobu dvoch mesiacov, schudli viac ako tri kilá v porovnaní s tými, ktorí pili len čistú vodu. Okrem iného sa preukázalo, že pravidelné pitie zeleného čaju vedie k zníženiu obvodu v páse! Ak si môžete vybrať, pite teplý zelený čaj, nevyberajte si sladené studené nápoje z obchodu, tie sú plné cukru a poškodzujú pečeň.