Presunúť na hlavný obsah

Príbeh nešťastného muža: Bývalá žena ma obrala o majetok naozaj prefíkaným spôsobom

Partnerské vzťahy

Alebo, ako prísť o všetko počas dvanástich mesiacov, toľko totiž trvalo...

Milé dámy, milí páni, nikdy by som nečakal, že sa to stane práve mne, ale stalo sa a ja mám ďalšiu lekciu do života. 

Keď som sa zoznámil so svojou manželkou, obaja sme boli rozvedení a ja som sa rozhodol postarať sa o túto ženu, ktorá do môjho života prišla aj s päťmesačným chlapcom. Zobrali sme sa až po štyroch rokoch spoločného bývania. Mal som toho na pleciach celkom dosť, keďže moja práca zahŕňa naozaj veľa cestovania a stresu. Moja žena sa stala žienkou v domácnosti a chlapec ma volal otec, pretože som ho prijal za vlastného a tak sa o neho aj staral. 

Pozrite si: Dôvod rozchodov, ktorý je čoraz častejší: Ambiciózne „alfa ženy“, ktoré zabúdajú na jeden dôležitý fakt...

Moja manželka sa nemala na čo sťažovať, zatiaľ čo ja som každý týždeň pendloval medzi dvomi stranami krajiny, ona si vybudovala zázemie, nových priateľov a pomaly si budovala aj život, do ktorého som prestal zapadať. Začal som sa časom cítiť ako hosť, alebo skôr cudzinec, v mojom vlastnom dome. 

Ona to zamietla...

Po ôsmych rokoch, z toho štyri v manželstve, ma už prestalo baviť neustále cestovanie od rodiny a žitie v kufri. Navrhol som mojej žene, nech sa presťahujeme bližšie k sídlu mojej firmy, aby som obmedzil cestovanie na minimum. Cítil som, že chcem stráviť viac času s mojou rodinou, ale ona to zamietla. Krátky čas na to, mi prišiel list z advokátskej kancelárie (platené z mojich peňazí), kde stála žiadosť o rozvod. 

Pozrite si: Skutočný príbeh: Túžim po rodine, partner deti nechce, tak som sa rozhodla urobiť toto!

Pamätám si, ako na tom bola, keď sme sa zoznámili. Nemala vôbec nič, na jej kreditnú kartu som pripísal sumu peňazí, aby sa o seba a o malého vedela v každej situácii postarať. Jej bývalý manžel jej posielal päťdesiat eur, čo je naozaj almužna. Na začiatku vzťahu mi tvrdila, že nechápe, ako niektoré ženy môžu bývalých mužov úplne „vycicať“ z ich peňazí. Že to by si ona nikdy nedovolila, pretože ma rešpektuje ako človeka a ako muža. A ja hlupák som jej uveril. 

Prečítajte si: Muž zistil, že ho žena už desať rokov podvádza: Jeho reakcia na sociálnej sieti vás nenechá chladných

Ako som dopadol? Musel som jej prenechať môj dom, pretože dostala syna, aj keď som ho prijal za vlastného. Dostal som na výber, buď jej nechám dom, alebo sa ďalších desať rokov, budem starať o všetky výdavky spojené so starostlivosťou o ňu a dieťa. 

Ako prísť o všetko...

Naozaj nekresťanské peniaze som zaplatil za súdne trovy a všetky povinné legislatívne záležitosti. Bývam v prenajatom byte a môjho syna som nevidel viac, než rok. Moja bývalá žena ho drží odo mňa čo najdalej, čo ma mrzí asi najviac. Od kedy má nového priateľa, nedovolí mi syna ani len kontaktovať. 

Mohlo by vás zaujímať: Môj ex ma zradil tým najodpornejším spôsobom: Takto som sa z toho dostala...

Tak mi teraz vysvetlite, čo je toto za civilizovanú spoločnosť, ktorá dovolí hamižnej žene obrať človeka o všetko, o čo sa doteraz usiloval. Môj terajší život, by sa dal zhrnúť do jednej vety. Ako prísť o všetko počas dvanástich mesiacov, toľko totiž trvalo súdne naťahovanie. Bohužiaľ, ženám som prestal nadobro veriť a podľa toho sa hodlám aj zariadiť. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe