Ľudia s takouto povahou zvyknú podvádzať najčastejšie: Nemá k nevere blízko aj váš partner?

Je ťažké rozpoznať klamára a klamstvo, to je fakt. Niektoré charakterové vlastnosti majú však k nevere a podvádzaniu akosi bližšie ako ostatné. O ktoré ide?

Viete, kto ma najbližšie k nevere?

Viete, kto ma najbližšie k nevere?

Zdroj: Profimedia

Príde vám trápne hrabať sa mu v mobile, snoriť po vreckách alebo v počítači? Nedivíme sa, takáto taktika je veľmi prízemná a ženy by sa jej mali vyhýbať, rovnako tak aj muži. Viete, čo je oveľa jednoduchšie? Venovať pozornosť partnerovej osobnosti.

Prečítajte si: Môj manžel mi vysvetlil svoju neveru neuveriteľným spôsobom... Stalo sa vám už niečo podobné?

Na toto si dajte pozor

Výskumníci z University of Koblenz-Landau v Nemecku zistili, že by ste si mali dávať pozor na osobnostné črty ako je neférovosť, alebo naopak pokora a poctivosť. Práve to, či dokážete byť k fér k ostatným a to, či druhých využívate v osobný prospech, hovorí veľa aj o vás. Práve o tom je aj výskum, ktorý posudzoval správanie osobnosti vo vzťahu k poctivosti. Tieto zistenia pochádzajú z experimentu, v ktorom mali respondenti hodiť kockou, a keď dopadla na určené konkrétne číslo, mala im byť vyplatená určitá finančná čiastka.

Mohlo by vás zaujímať: Toto sú kvality, ktoré by mal mať každý človek: Takto na seba môžete byť skutočne hrdý!

Tí, ktorí skončili v rámci hodnotenia pokory a poctivosti najhoršie, boli tí, ktorí tvrdili, že narazili na určené číslo až v 75% prípadoch, no v reále im naň kocka sadla len v 17%. Výsledok? Títo ľudia klamali len preto, aby „zarobili“ viac peňazí ako ostatní, len preto, že mali príležitosť a mohli sa obohatiť.

Kto klame a podvádza najviac?

Podľa tejto štúdie sú to ľudia, ktorí klamú. Pretože všetci neverníci klamú a zavádzajú, je to takmer vždy súčasť nevery. Nie je preto žiadnym prekvapením, že klamári majú k nevere bližšie ako poctiví a pokorní jedinci, ktorí iným nechcú ublížiť. Preto sa vždy majte na pozore, keď vidíte niekoho klamať – môže to byť predzvesťou niečoho oveľa väčšieho. Vo vzťahu napríklad aj skrývanej nevery alebo utajovaného romániku. 

Prečítajte si: Najväčší „klamári“ podľa znamenia zverokruhu: Vodnár nás vodí za nos, Rak sa chytá do vlastnej pasce!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem, yourtango.com

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba