Presunúť na hlavný obsah

Pre tento dôvod som povedala svadbe NIE: Nič lepšie som urobiť nemohla...

Partnerské vzťahy

Svadba je krásna vec, ale nie je pre každého...

Pamätám si, ako som si pripevňovala záclonu okolo pása a hrala sa nevestu. Mama mi vždy hovorievala, že na to mám ešte veľa času a samozrejme, ako vo všetkom, mala pravdu. Svadba je pre dievčatá a ženy z nejakého „medzipohlavného“ dôvodu, oveľa atraktívnejšia, než pre chlapov. 

Okrem toho, že ženy sú radšej stredobodom pozornosti ako muži, tento deň pre nás znamená prelom v našich životoch. Zmena mena nie je jediné drastické, čo sa v našich životoch udeje. Zrazu sa ženy cítia viac ženami, ako keby bola jedna, z ich životných úloh „odfajknutá“ a my by sme mali tým životom prechádzať o niečo ľahšie, pretože vo dvojici ide všetko ľahšie. 

Prečítajte si: Najdôležitejšie vlastnosti partnerov, bez ktorých vám vzťah klapať nebude: Máte ich obaja?

Ale kde je napísané, že k tomu, aby sme život vo dvojici mohli žiť šťastne, potrebujeme to mať potvrdené, podpísané a naveky zapečatené. Patrím skôr ku skeptikom a dilemu manželstva som v sebe riešila už dlho. S priateľom sme spolu žili štyri roky. Tak, ako nie som dokonalá ja, nie je dokonalý ani on, no aj napriek tomu sme boli šťastní a mohli sme sa na seba vo veľa veciach spoľahnúť. Za štyri roky by ste mali blízku osobu, s ktorou žijete a trávite každú voľnú chvíľu, naozaj dobre poznať. 

Toto si asi povedal aj môj priateľ, ktorý sa začal pohrávať s myšlienkou svadby čoraz viac. Občas nadhodil túto tému, ktorú som ale vždy zmietla zo stola, pretože som sa na takú vážnu diskusiu necítila. 

Prečítajte si: Zložte si ružové okuliare: Toto všetko o partnerovi zistíte, až keď s ním začnete bývať!

Znamenie

Asi mesiac mi dal môj priateľ so svadbou „pokoj“, až keď mi jedného pekného večera vyrazil dych s prsteňom v ruke a s krásnou romantickou žiadosťou o ruku. Zaskočil ma, aj keď som niekde vnútri tušila, že sa s touto myšlienkou pohráva, nečakala som, že to naozaj urobí. Vyhŕkli mi slzy a povedala som mu, že sa na to chcem najesť a vyspať. V tú noc, mi napísal správu kamarát, ktorého som nevidela asi desať rokov. Spolužiak z vysokej školy, s ktorým som najradšej „blicovala“ mi napísal dlhú správu o tom, ako je jeho život, jedna veľká katastrofa. Odkedy sa oženil. 

Verte mi, prešiel mi mráz po chrbte, najmä keď mi napísal, že si je istý, že keby nebol ženatý, už dávno so svojou manželkou nie je. Ani jeden z nich nie je v manželstve šťastný, ale nebrali sa predsa na to, aby sa rozvádzali. Snažili sa prekonať všetky problémy, hádky a nezhody, ale čas ukázal, že sa skôr či neskôr, začnú nenávidieť. 

Prečítajte si: Najhoršie povolania pre vzťahy: Týmto by sa zadaní mali oblúkom vyhýbať!

Keby som túto správu od môjho dobrého priateľa nedostala, je možné, že by som dnes bola buď nešťastne vydatá, alebo nešťastne rozvedená žena. S mojím priateľom sme sa totiž rok po tom, ako ma požiadal o ruku a ja som jeho žiadosť odmietla, rozišli. A nebolo to kvôli tomu, žeby naliehal na sobáš. Obaja sme akosi išli inou životnou cestou a dospeli sme k záveru, že budeme radšej šťastnejší buď sami, alebo s niekým iným. 

Svadba je krásna vec, ale nie je pre každého. Nie som vydatá ani dnes, a ani tak skoro vydatá byť neplánujem. Manželstvo vám istoty nezaručí. Ak si myslíte, že si tým udržíte šťastný vzťah a partnera, tak vedzte, že partnerstvo o tom nie je. Ale to vy všetko dobre viete. 

- Najčítanejšie -