Presunúť na hlavný obsah

Vybral som si jednoduché dievča, pretože ma omrzeli cieľavedomé ženy, ktoré idú cez mŕtvoly

Partnerské vzťahy

Ženy v jeho okolí si váži a je to vidieť aj na jeho správaní.

Sú všade okolo nás. „Superženy“, „nadženy“, „megaženy“. Ženy, ktoré by naozaj dokázali vládnuť svetu. Koniec koncov, ony tomu svetu aj vládnu, veď nie nadarmo sa hovorí, že za všetkým hľadaj ženu. V článku Dôvod rozchodov, ktorý je čoraz častejší: Ambiciózne „alfa ženy“, ktoré zabúdajú na jeden dôležitý fakt..., sme opísali dnešné ženy, ako naozaj nezastaviteľné bytosti, ktoré ale občas zabúdajú na fakt, že sú stále ženami. Tie ženy, ktoré muži obdivujú najmä vďaka ich nežnosti a citlivosti sa vytrácajú. Príbeh tohto muža len potvrdzuje fenomén toho, že niektoré ženy si vybrali život statočných a ničím nezastaviteľných karieristiek a stratili tak svoje jedinečné kúzlo ženskosti. 

Rišo je chlap, ktorý má hodnoty nastavené celkom zdravo. Ženy v jeho okolí si váži a je to vidieť aj na jeho správaní v rodine. Bol jednoducho vychovávaný tak, aby sa ženské pohlavie pri ňom cítilo príjemne. Otváranie dverí, odloženie kabáta, prisunutie stoličky. Džentlmenov vidíme dnes čoraz menej a neviem isto povedať, či je to chyba mužov, alebo žien. Či si náhodou my ženy, v posledných rokoch nepýtame až príliš veľa rovnocennosti, pri ktorej sa potom tieto mužské gestá prirodzene strácajú. 

Prečítajte si: Zložte si ružové okuliare: Toto všetko o partnerovi zistíte, až keď s ním začnete bývať!

S Martinou chodil Rišo viac, než štyri roky. Spoznali sa na „zoznamke“, pretože boli obaja časovo vyťažení natoľko, že na spoločenský život veľa času nezostávalo. Martina bola v očiach okolia úžasná žena, ktorá všetko, čo si zaumieni, aj zvládne. Nalinajkovaný život mala už od strednej školy a všetko jej vychádzalo do poslednej bodky. V dvadsiatich deviatich rokoch už šéfovala malému tímu v nadnárodnej spoločnosti a jej nadriadení s ňou boli maximálne spokojní. S jej pracovným rastom, narastal aj jej životný štandard a postupne sa menili priatelia. Z tých, čo nič nedokázali, na tých, ktorí sa nezastavia pred nikým a pred ničím. 

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Túžim po rodine, partner deti nechce, tak som sa rozhodla urobiť toto!

Rišo svoju priateľku podporoval v každom jej kroku. Vedel, aké je to mať svoj cieľ. On vybudoval veľkú firmu, no sám začínal v garáži. Takže mal pochopenie pre každý Martinin krok. Pre čo ale pochopenie nemal, boli jej názory na ľudí. Kamaráti bez školy boli menejcenní, predavači boli menejcenní, remeselníci boli menejcenní. Kríza v ich vzťahu nastala, po tom, ako na rodinnej oslave vypadla z Martininých úst naozaj nevhodná poznámka. Týkalo sa to Rišovej sestry, ktorá porodila len prednedávnom, čo podľa Martiny bolo neuvážené a dieťa nikdy nebude v takej rodine šťastné. Pod pojmom „taká rodina“, bolo myslené matka bez vzdelania a otec bez kariéry. Obaja boli ale aj po piatich rokoch stále zaľúbení, preto Martinina poznámka všetkých prekvapila. „Doma sme sa pohádali. Neviem ,kedy a ako sa z Martiny stala takáto malomeštiačka."

Odvtedy sa začalo všetko rúcať, no Rišo nie je typ človeka, ktorý by dokázal vzťah hodiť len tak za hlavu. Spoznal ale ženu. Vierka je dievča, takpovediac, do koča i do voza. Fotografka na voľnej nohe, ktorá miluje borovičku. Jej fotografie visia vo svetoznámych galériách, no z jej okolia to nikto nevie. Vierka totiž nemá potrebu preberať jej úspechy ako hlavnú tému, pretože si vybrala život. Nechce, aby ju jej práca pohltila natoľko, že nebude schopná rozlíšiť súkromie od kariéry, aj keď svoje povolanie miluje. Túto umelkyňu si Rišo vybral, aby mu nafotila jeden projekt. Jej fotografie našiel náhodne a veľmi ho zaujali. 

Prečítajte si: Osudový muž nemusí byť partner na celý život: Dôkazom čoho je aj tento príbeh

Stretli sa spolu na pracovnom obede. Rišo sa po dlhej dobe cítil vo vlastnej koži. Vierka ho očarila svojou jednoduchosťou, ale v tom príjemnom slova zmysle. Čo vám budem hovoriť, stretli sa druhý, tretíkrát. Viera neriešila žiadne povrchné témy, nemala ani vysokú školu. Fotila, lebo ju to bavilo. Chcela sa začať venovať herectvu, jednoducho žiadne predpisy v jej živote neboli. A presne toto Rišovi imponovalo najviac.  Jej ženská ľahkosť bytia. 

Richard a Viera dnes majú už ročnú dcéru a nič nestíhajú. Všade meškajú, dovolenky riešia jedine „last minute“, no aj tak patria k tým najšťastnejším párom, aké poznám. „Vierke je jedno, či má niekto topánky od Gucci, alebo si ich kúpil v sekáči. Vážim si ju práve preto, lebo triedi ľudí na dobrých a zlých. Použitie správnej vidličky v nóbl reštaurácii sa naučiť dá, ale slušné správanie a nehu v sebe žena jednoducho má, lebo nie.“

- Najčítanejšie -