Presunúť na hlavný obsah

Svokra mi zničila vzťah: Najhoršie na tom je, že som jej to sama dovolila a dnes by som sa zachovala inak

Sex a vzťahy

Najdôležitejšiu životnú lekciu ohľadom vzťahov, ktorej sa naučila Laura, znie takto: Nikdy nenechajte pliesť tretiu osobu do vášho vzťahu. Akonáhle to dopustíte, spravidla sa stane toto.

„Všetko by bolo bývalo v poriadku, nebyť mojej svokry, ktorej som nikdy nebola dosť dobrou nevestou. Namiesto toho, aby mi poradila, keď som ju poprosila o radu ohľadom varenia, strápnila ma pred zvyškom rodiny, že neviem ani variť. Namiesto toho, aby sme ťahali za jeden povraz, keďže obe ľúbime jej syna, ona mi nohy podkopávala pri každej príležitosti. Avšak robila to s prefíkanosťou, pretože v prítomnosti svojho syna sa tvárila ako stelesnená nevinnosť.“ Laura nechápala a doposiaľ presne nepochopila, prečo to Maťova mama robila. Jediným vysvetlením bolo, že trpela mamičkovským komplexom a pre jeho syna by nebola dobrá ani vojvodkyňa z Cambridge. Laura bola teda v manželstve nešťastná, pretože so svokrou bývali pod jednou strechou, Maťo trávil celé dni v práci a svokra využila každú príležitosť, aby ju psychicky zdeptala. 

Mohlo by vás zaujímalo: Aj po sedemnástich rokoch v manželstve sa cítim ako na svadobnej ceste. Toto môže byť cesta...

„Keď som sa o tom Maťovi zmienila, neveril mi ani slovo. Povedal, že som príliš vzťahovačná, že si musíme na seba len zvyknúť. No on nevidel, ako so mnou zaobchádzala, keď nebol doma. Naliehala som, aby sme sa osamostatnili a začali stavať vlastný dom. On argumentoval, že je predsa jedináčik, že žijú vo veľkej chalupe a jeho mama by ostala sama na staré kolená. Jednoducho moje zúfalstvo sa stále stupňovalo a manžel mi neveril.“ opisuje ďalej svoju bezútešnú situáciu. 

Prečítajte si tiež: Ženy, s mužmi v tomto znamení to nebude jednoduché: S týmto chlapom je vzťah najväčší risk!

Aby toho nebolo málo, svokra jej začala navrávať a terorizovať ju komentármi o tom, že jej syn si určite našiel už lepšiu partnerku, keď tak neskoro chodí z práce. Zúfalá Laura začala nadobúdať pocit, že je to pravda. Jednoducho si to vsugerovala. Následky nenechali na seba dlho čakať. Laura začala bombardovať týmito nepodloženými obvineniami Maťa, ten reagoval podráždene a obviňoval ju z paranoje. „Situácia sa vyhrotila až tak, že som ho sledovala a napokon mu urobila niekoľko žiarlivosntých scén priamo v práci. Napokon požiadal o rozvod a hoci som prosila aj sa vyhrážala zároveň, nepomohlo to. Naopak, prispelo to len k urýchleniu nášho rozvodu.“

Neprehliadnite: So ženou narodenou v tomto znamení je život vraj najšťastnejší: Sedem dôvodov vás o tom presvedčí!

Až keď sa po odchode z toho domu, od Maťa aj svokry ocitla sama a mala čas premýšľať o všetkom, čo sa stalo, pochopila, prečo sa to vlastne stalo. „Pochopila som, že hoci všetko vyvolala svokra, aby nás dostala od seba, posledný klinec do rakvy s naším spoločným životom som zatĺkla práve ja, pretože som dovolila, aby sa tretia osoba miešala do vecí, do ktorých ju vonkoncom nič nebolo. Napokon sa potvrdilo, že za všetko dobré, ale aj zlé si môže človek napokon sám."

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus