Presunúť na hlavný obsah

Najskloňovanejšie slovo jarnej módy sú kvety: Pozrite, ako jednoducho osviežite svoj šatník!

Štýlové nákupy

Kvety, kvety, všade samé kvety... Zlievajú sa vám jarné výklady butikov do jednej farebnej kytice? Chce to len osviežiť pohľad! Stačí originálny nápad, trochu profesionálneho know-how a zdanlivo všedná prechádzka nákupným centrom sa zmení na inšpiráciou nabité Štýlové nákupy!

„Starý“ tím krásy z Polusu je tu po krátkej prestávke opäť a prichádza s novou rubrikou Štýlové nákupy určenou pre všetky fashionistky (aj fashionistov), ktoré majú radi kreatívne výzvy. Čo mesiac, to iná téma. Dve z vás si budú môcť vyskúšať, ako štýlovo sa dá nakúpiť v Poluse, a čitatelia na konci mesiaca svojimi hlasmi rozhodnú, ktorý z dvoch tematicky podobných lookov je viac šik.

 

Májová téma: KVETY     

Predstavujeme vám prvú kandidátku na titul Kráľovná kvetín. „Splnil sa mi detský sen – byť aspoň jeden deň modelkou,“ prezradila nám svoju motiváciu prihlásiť sa do Štýlových nákupov 24-ročná asistentka Berenika. A tak sme jej tento sen zrealizovali so všetkým, čo k tomu patrí. Spolu s akčnou prípravou na fotenie zahŕňajúcou kaderníka, líčenie a módny styling. 

Paviel Rochnyak z kaderníckeho salónu BENDLER hair by Paviel, ktorý len nedávno otvoril v Polus City Center, vytvoril pre Bereniku nežný, vzdušný účes à la Hollywood a zároveň oživil unavené pramienky vyživujúcou vlasovou kozmetikou KERASTASE. 

Tip kaderníka: Dámy, nefarbite a nestrihajte sa samy! Možno si myslíte, že doma ušetríte čas a peniaze, no ako kaderník som už naprával dosť domácich omylov na to, aby som vám s istotou mohol povedať – toto nefunguje!            

Vizážistka Klaudia Kolenčíková siahla po prírodných farbách a pastelovom rúži značky Yves Saint Laurent, ktorý sa efektne odráža na jarnom slniečku, čím vytvára žiadaný plastický efekt. Berenika je mladá kočka s aktívnymi záľubami. Sladká a hravá vôňa Sexy Sunset od Michaela Korsa, ktorú sme pre ňu v parfumérii Marionnaud v Polus City Center vybrali, perfektne podtrháva jej dievčenskosť. 

Tip vizážistky: Pri testovaní mejkapu ho nikdy nenatierajte na vonkajšiu stranu zápästia! Koža tam má inú hrúbku aj farbu než na tvári, čo skresľuje výsledný efekt. Najistejšie je použiť vatový tampón, odlíčiť si kúsok pleti v oblasti sánky a naniesť mejkap tam. Skúsené asistentky z Marionnaud vám testovacie miesto na požiadanie opätovne nalíčia, aby ste z predajne neodchádzali neupravená. 

Výber outfitov, pri ktorom Berenike asistovala stylistka Mirka Dobiš Michalková, prebehol tentoraz v predajni ORSAY v Polus City Center. „Svieži kvetinový motív na šatách vo výklade nás priam vlákal dovnútra a neoľutovali sme. Jar bola cítiť na každom kroku a pri výbere sme sa ozaj vybláznili,“ hovorí Mirka.  

Berenika má takmer dokonalú postavu a tak si môže dovoliť čokoľvek. Vyskúšali sme rôzne varianty šiat, no keďže má štíhly pás a útlejšie boky, nakoniec som sa rozhodla pre kvetinový motív na nohaviciach a jednofarebný top. Tým postavu krásne vyvážime a bude pôsobiť súmernejšie.“

Tip stylistky: Vzor, v tomto prípade kvetiny, voľte na tú časť oblečenia, ktorú máte útlejšiu, keďže opticky rozširuje. 

OUTFIT: „Po dlhšej úvahe o tope sme sa zhodli na bielom tielku v kombinácii s krásne výrazným lososovým sačkom, ktoré po vyhrnutí rukávov pôsobí omnoho ležérnejšie. Dilema nastala tiež pri výbere farby topánok, keďže na prvý pohľad sa zdalo, že outfit skvele doplnia biele lodičky, no pri skúšaní sme sa jednoznačne zhodli na červených značky Baťa.“

Tip stylistky: Keď si vyberáte doplnky akými sú topánky, kabelka či šperk, rozhodnite sa pre jednu farbu, ktorú obsahuje vzorovaný kúsok oblečenia a úspech bude zaručený! 

Módna vizitka Bereniky: 

Neznášam: Nohavice s nízkym sedom a tigrované vzory
Zbožňujem: Pudrové lodičky, kvalitná nadčasová kabelka v čiernej, kvetinové šaty 

Milé dámy, už nabudúce si na tomto mieste môžete prečítať svoj príbeh! Využite možnosť originálneho módneho poradenstva, aké tu ešte nebolo. V réžii Polus City Center vás nastajlujeme podľa vopred určenej témy a okrem špičkového servisu a profesionálnych fotografií si každá z vás odnesie domov symbolický darček. Užite si deň plný relaxu a horúcich módnych trendov na účet Polusu! 

Téma mesiaca máj: KVETY. Prihlášku spolu s fotografiou posielajte na: radostzaziarit@poluscitycenter.sk. Uveďte svoje meno, bydlisko – mesto, vek a nezabudnite pripojiť svoju aktuálnu fotografiu. Prijmete našu módnu výzvu? Skúste to, odvážnym šťastie praje! 

S pozdravom, 

tím projektu Štýlové nákupy v Poluse

VIDEO: Premena so sebou prináša aj skúšky a omyly 

3x NIE 
- pretože zlá dĺžka sukne skracuje nohy
- pretože retro strih šiat v kombinácii s retro účesom pridávajú na veku 
- pretože nevýrazný svetlý vzor/malé kvetinky + blond vlasy = nevýrazný look

 

- Najčítanejšie -