Presunúť na hlavný obsah

Ako vybrať párty veci, keď je vonku ako v peci?

Štýlové nákupy

Ó, šaty, utkané z jahodovej peny, spieva sa v hudobnom evergreene, a jednotka letných šatníkov by mala byť presne taká – ľahučká a príjemná na nosenie.

Štýlové nákupy v Poluse vás nasmerujú k šatám, v ktorých zažiarite aj po západe slnka!

Zvoliť šaty na prechádzku do mesta či na pláž je hračka, ale čo si vziať na kamarátkinu letnú svadbu? Dá sa vôbec obliecť primerane slávnostne, keď ručička teplomera vyskakuje nad tridsiatku? Čo s vlasmi oslabenými slnkom a ako na mejkap, aby sa netopil? „Letný večierok“ je témou júnového vydania Štýlových nákupov v Poluse a pozvanie na skrášľovací žúr prijala tentoraz Tina.  

Tina je v slovenských končinách raritou – pravou nefarbenou blondínkou.  Takýto odtieň sa v dave nestratí, o to viac si treba dať záležať na tom, aby vlasy pôsobili už na pohľad zdravo. Keďže v lete prechádzajú záťažovou skúškou tepla, hairstylistka Anka Ružičková zo salónu BENDLER Hair by Paviel, ktorý nájdete v Poluse, sa v prvom rade postarala o ich hydratáciu. Šampón, balzam a objemové tužidlo z radu Kérastase šikovne zakamuflovali únavu pramienkov a  končeky, náchylné na poškodenie, vzpružilo špeciálne tvarujúce mlieko z rovnakého kozmetického radu.  

Anka vytvorila účes inovatívnou metódou termo-fúkania na kefy, kedy vlas ostáva natočený na kefách až do času vychladnutia a vysušenia. Výsledok zafixovala kulmou, pretože prírodný vlas je odolnejší a požadované vlny by inak ťažšie držali tvar. 

Tip hairstylistky:   Ak máte nefarbené  vlasy,  použite silnejšie stylingové a  fixačné produkty. Na farbené pramienky, naopak, použite týchto prostriedkov menej, nezaťažíte tak zbytočne vlas. 

Vizážistka Klaudia Kolenčíková z parfumérie Marionnaud poradila Tine, ako docieliť dlhotrvajúci matný efekt mejkapu navzdory sparnému letnému počasiu. Ambasádorka značky Yves Saint Laurent je presvedčená, že základom je kvalitný mejkap obohatený o minerály a ďalšie látky, čo pleť nielen skrášlia, ale aj vyživia. Na vyzdvihnutie Tininých očí použila strieborno-šedé odtiene, tekutú čiernu linku a rozjasňovač. Ústa pretrela cyklamenovým rúžom, ktorý je momentálne sezónnou vychytávkou. A k romanticky ladenému líčeniu napokon Klaudia odporučila nevtieravo sladkú voňavú novinku z dielne Ralpha Laurena - RALPH LAUREN  LOVE. 

Tip vizážistky: Tekutá linka vydrží dlhšie ako linka namaľovaná  ceruzkou. Ak nie ste zručná, najskôr si  linku predkreslite čiernou ceruzkou, upravte do želanej podoby, a až potom ju  orámujte tekutou linkou.     

OUTFIT: Dámska jazda pokračovala v predajni JASMINE, kam Tinu sprevádzala fotografka Daša Šimeková so stylistkou Mirkou Dobiš Michalkovou. Tinin výber najskôr padol na čierny model šiat, ale nebolo ju treba dlho prehovárať, aby vyskúšala aj iný štýl, než na aký je pri svojom striedmom športovo-elegantnom štýle zvyknutá. „Tine som odporučila veľmi ženské čipkované šaty, ktoré sú zaujímavé najmä modrým ombré efektom a zaväzovaním v chrbtovej časti. Od tmavomodrej vo výstrihu plynule prechádzajú do čisto bielej, ktorá v kombinácii s čipkou pôsobí veľmi slávnostne a honosne,“ zdôvodňuje výber výsledného outfitu Mirka. Skúsená módna poradkyňa nepodcenila ani výpovednú silu doplnkov: „Zvolila som klobúk, ktorý je na svadbu nielen mimoriadne efektný, ale na slnečné dni aj praktický. Na chladnejší večer si vezmite ľahký svetrík alebo svetlé sako, a čerešničkou na tomto outfite sú vysoké biele lodičky značky Baťa.“

Tip stylistky: Dámy, ak hľadáte šaty na svadbu, tak biele voľte jedine vtedy, ak  ste nevesta .  Na druhej strane je škoda, aby krásna mladá dáma bola na oslave mladosti a lásky, akou svadba nepochybne je, v tmavých šatách. Nebojte sa na leto použiť púdrové odtiene či pastely – na takúto príležitosť sú ako stvorené!

VIDEO: Ako zvoliť vhodný šperk?

Módna vizitka Tiny: 

Neznášam: hadie a tigrie vzory, u pánov ponožky do polovice lýtka a presne od tej polovice im začínajú nohavice, u starších dám pančuchové ponožky.

Zbožňujem: pohodlný športový look, teda rifle, nohavice, tričká s obrázkami a nápismi vo veselých či pastelových farbách. Milé dámy, už nabudúce si na tomto mieste môžete prečítať svoj príbeh!

Využite možnosť originálneho módneho poradenstva, aké tu ešte nebolo. V réžii Polus City Center vás nastajlujeme podľa vopred určenej témy a okrem špičkového servisu a profesionálnych fotografií si každá z vás odnesie domov symbolický darček. Užite si deň plný relaxu a horúcich módnych trendov na účet Polusu

Téma mesiaca jún: Letný večierok. Prihlášku spolu s fotografiou posielajte na: radostzaziarit@poluscitycenter.sk. Uveďte svoje meno, bydlisko – mesto, vek a nezabudnite pripojiť svoju aktuálnu fotografiu. Prijmete našu módnu výzvu? Skúste to, odvážnym šťastie praje!

S pozdravom,

tím projektu Štýlové nákupy v Poluse

- Najčítanejšie -