Presunúť na hlavný obsah

Dáma, čo si odskočila z červeného koberca

Štýlové nákupy

Do Polusu prišla študentka s nesmelým dievčenským úsmevom a odišla šarmantná dáma, ktorej k dokonalosti chýbal už len povestný červený koberec rozprestretý pod nohami.

18-ročná študentka Andrea je ďalšou z vás, zákazníčok Polusu a čitateliek Feminity.sk, ktorá využila možnosť originálneho imidžového poradenstva a dovolila polusáckemu tímu, aby z pôvabného základu spravil ešte pôvabnejšiu nadstavbu. To všetko pod hlavičkou novembrovej témy: Večerná metalíza. Prívlastok večerná je veru na mieste, pretože keby sa Andrea takto prešla cez deň po ulici, bezpochyby by bola zodpovedná za množstvo stuhnutých pánskych krkov a závistlivých ženských pohľadov! 

ÚČES: V osemnástke ešte o skrývaní šedín nemôže byť ani reči a množstvo študijných povinností neponecháva veľa času na experimentovanie v kúpeľni s farbami, čo sa zrkadlí aj na Andreiných vlasoch – sú nefarbené, prirodzené a vďaka dobrým génom aj mimoriadne kvalitné a pevné.  Hairstylistka Denisa z kaderníctva BENDLER Hair by Paviel v Polus City Center teda vďaka solídnemu základu nemala čo „naprávať“, o to viac si vychutnala kreovanie originálneho účesu. Aby bol v súlade so zvolenou témou, s precíznosťou profesionálky sa pustila do splietania pôsobivého umeleckého diela. Výsledok vyzerá luxusne a je za ním cítiť kus práce. Aby Denisa dodala účesu väčší, nadýchaný  objem, pramienok po pramienku najskôr dôkladne zafixovala, pričom využila jemnú techniku tupírovania od korienkov vlasov.

TIP kaderníčky: „Kvalitné a pevné vlasy sú síce snom azda každej ženy, no majú z hľadiska stylingu jednu nevýhodu, a to, že sa ťažšie upravujú, pretože nie sú poddajné. S týmto zdanlivým hendikepom si však ľahko poradíte – skúste fixačný trik, napríklad tekutý lak, aplikovať na vlasy ešte pred tepelnou úpravou, čiže kulmovaním.“

VIZÁŽ: Výraz „dymové líčenie“ by mohol pokojne stáť v synonymickom slovníku hneď veľa hesla „večerný mejkap“. Je nadčasové, pristane každému typu ženy a prepožičiava pohľadu zmyselnosť. Aby nevyzeralo plocho a odfláknuto, Klaudia Kolenčíková, ambasádorka značky Yves Saint Laurent z parfumérie Marionnaud v Poluse, odporúča pridať k šedastému až čiernemu základu očných tieňov rozjasňujúci prvok. Pri líčení Andrei zvolila zlatistý odtieň vo vnútornom kútiku oka z hornej i dolnej strany. Výsledok je dostatočne výrazný, aby sa zaobišiel aj bez očnej linky, ale ak vám to predsa len nedá, inšpirujte sa Klaudiiným know-how. Očné viečka na záver dodekorovala minimalistickou, presným ťahom nanesenou čiernou linkou a výraznou riasenkou. Rúž vo farbe ružového pastelu na seba zbytočne neupozorňuje a elegantne vyvažuje dramatické líčenie očí.

Slávnostná príležitosť si žiada špeciálny parfum a novinka od značky MICHAEL KORS – limitovaná edícia vône Midnight Shimmer dostupná exkluzívne v predajniach Marionnaud, sugestívne nabáda k využitiu na večer už polnocou skrytou v názve.

TIP vizážistky: „Ak chcete, aby váš pohľad na spoločenskej akcii skutočne zanechal dojem, stavte na overený efekt kvalitného korektoru pod očami. Nielenže spoľahlivo zamaskuje únavu, ale dokáže v okamihu rozjasniť a prežiariť celú tvár.“

OUTFIT: „Ajka je typ nežnej blondínky a veľmi jej pristanú studené farby,“ skonštatovala Mirka Dobiš Michalková, zodpovedná za Andrein styling kráľovnej noci. S týmto postrehom na zreteli šla Mirka na istotu a spomedzi metalických kúskov v predajni MANGO v Polus City Center zvolila za dominantnú farbu outfitu striebornú. „Navštívili sme predajňu značky MANGO, kde sme našli všetko potrebné a obliekli Ajku od hlavy po päty. Voľba padla na strieborné šaty voľného strihu, ktoré majú rafinovaný výstrih na chrbte. K nim sme zvolili módny šperk a nezvyčajné semišové topánky aj kabelku. Tá nás zaujala najmä tvarom a zaujímavým detailom v podobe strapca. V taktomto pohodlnom, no zároveň štýlovom outfite zaručene pretancujete celú noc!“

TIP stylistky: „Milé dámy, ak sa rozhodnete pre zlatú alebo striebornú kabelku, určite k nej zvoľte kontrastné topánky. Odporúčam čierne.“

Andreina módna vizitka

Neznášam: príliš široké strihy, ktoré zbytočne deformujú postavu.

Zbožňujem: ležérny tomboy štýl, teda dlhšie voľné tričká, a keď už si oblečiem šaty, tak tie mám, naopak, rada kratšie a obtiahnuté alebo také, ktoré majú širokú sukňu po kolená.

Využite aj vy možnosť originálneho módneho poradenstva, aké tu ešte nebolo. V réžii Polus City Center vás nastajlujeme podľa vopred určenej témy a okrem špičkového servisu a profesionálnych fotografií si odnesiete domov aj symbolický darček. Užite si deň plný relaxu a horúcich módnych trendov na účet Polusu! 

Téma mesiaca DECEMBER: „Vianočný šik bez sobov na svetri“. Prihlášku spolu s fotografiou posielajte na: radostzaziarit@poluscitycenter.sk. Uveďte svoje meno, bydlisko – mesto, vek a nezabudnite pripojiť svoju aktuálnu fotografiu. Prijmete našu módnu výzvu? Skúste to, odvážnym šťastie praje!

S pozdravom,
tím projektu Štýlové nákupy v Poluse

 

- Najčítanejšie -