Presunúť na hlavný obsah

Búrame módne mýty o farbách jesene!

Štýlové nákupy

Nič proti hrejivým tónom opadaného lístia, ale prečo do nich „obliecť“ celý váš šatník a skĺznuť k sezónnemu stereotypu, keď vám ešte v duši doznieva explózia letných farieb? Septembrové Štýlové nákupy otvárame akčne – búraním módnych mýtov jesene.

Témou mesiaca september je „Pastelová jeseň“ a v aktuálnom vydaní sa tím krásy z Polus City Center podujal rozžiariť imidž manažérky Marty. Sympatická biznismenka s dievčensky útlou postavou dočasne vymenila striedme kostýmy za hity jesennej sezóny, ktoré pre ňu vybrala dvorná stylistka Polusu Mirka Dobiš Michalková. Ale pekne po poriadku, k lovu vychytávok z nových kolekcií v Poluse sme sa dostali až po tradičných zastávkach v kaderníctve a parfumérii. 

V kaderníctve BENDLER Hair by Paviel v Polus City Center nás už čakala usmiata hairstylistka Denisa. Po krátkom rozhovore s Martou usúdila, že kvalitný základ a slušivý strih nie je potrebné radikálne meniť. Marte odporučila ostať pri jej prirodzenej farbe, no aj vzhľadom na ročné obdobie zvolila špeciálnu kúru pod naparovacou helmou, ideálnou pre odstránenie škodlivého vplyvu ostrého letného slnka či slanej vody z pramienkov. Záverečné profesionálne vyfúkanie dodalo Martiným vlasom žiadaný ľahký a pritom objemný look. 

TIP hairstylistky: Zamieriť po návrate z letnej dovolenky do kaderníctva nikdy nie je zlý nápad. Jednak sa podstrihnutím zbavíme rozštiepených končekov a jednak vysušené pramienky oživíme sérom, ktorý zručný hairstylista vyberie presne na mieru, podľa typu vlasov. Na znásobenie účinku vlasovej kúry sa používa naparovacia helma (môžete ju vidieť aj na fotkách, pozn. red.). Funguje na princípe rozličnej teploty vzduchu. Vplyvom prúdenia teplého vzduchu sa vlas „otvorí“, aby lepšie absorboval nanesenú výživu a následne sa studeným vzduchom po vniknutí kúry „uzavrie“.  

VIZÁŽ: Marta tak trochu popiera prírodné zákony, pretože  jej tvár zdanlivo nestarne. Prekryť jej prirodzene nežnú mladistvú iskru výraznými líčidlami by malo kontraproduktívny efekt, usúdila Klaudia Kolenčíková, ambasádorka značky Yves Saint Laurent z parfumérie Marionnaud v Poluse. Preto sa tentoraz rozhodla pre prirodzenejší typ líčenia, decentne zvýrazňujúci jemné Martine črty. Farby pre podklad, oči, pery aj líčka sa teda celé niesli v duchu dvoch kľúčových slov: „nude“ a „pastel“. Výsledok rozhodne nie je prehliadnuteľný, no zároveň zbytočne „nekričí“. Voľba na voňavú inšpiráciu tentoraz padla na ľahučko provokatívny parfum GOOD GIRL značky CAROLINA HERRERA, ktorý je do 17.9. dostupný exkluzívne iba v predajniach Marionnaud. Ako flakónom, tak aj obsahom odkazuje na ženskú rafinovanosť, zmyselnosť a nevinnosť. Pre anjelov (aj diablov!) v ženskom tele je to jednoznačne „must have“ kúsok tohtoročnej jesene!

TIP vizážistky: Po lete potrebuje slnkom zničená pleť poriadnu vzpruhu. Odporúčam produktový rad Or Rouge od Yves Saint Laurent, zahŕňajúci telové mlieko, 24-hodinový krém či suchý olej na noc. Výrobky z tejto línie vynikajú obsahom vzácnej účinnej látky – sú ňou glykány z piestikov šafranu, zbieraného ručne. Pomáhajú hĺbkovo regenerovať citlivú kožu tváre, bojovať proti predčasným vráskam, aj zjednocovať tón pleti. Luxusná starostlivosť je vhodná pre všetky vekové kategórie, jednoducho pre každú ženu, ktorá chce šetrným,  pritom efektívnym spôsobom vyživiť pleť a odstrániť z nej hriechy leta. 

„Marta má krásnu štíhlu postavu, a tak sme sa rozhodli zvoliť netradične-jesenný, svetlý outfit,“ prezradila stylistka Mirka Dobiš Michalková, prečo sa vydala na menej vychodenú stylingovú cestu a vyhla sa oranžovej, bordovej či hnedej. Jeseň podľa nej vôbec nemusí byť len prvoplánovo tmavá.

„Na prvý pohľad nás v predajni značky YAYA zaujal hrejivý kardigán, ktorý sme doplnili padavými sivými nohavicami. Tie sme pre ešte ležérnejší dojem nedbalo vyhrnuli. Lakované mokasíny a zaujímavo riešená kabelka sú tón v tóne so zvyškom outfitu, ktorý nechal dokonale vyniknúť osobnosť nositeľky. Všetky kúsky, vrátane prívesku nájdete v predajni YAYA.“

TIP stylistky:  Aj keď sa leto skončilo, pastelová jeseň vám ho v šatníku opäť pripomenie. Svetlé odtiene mimoriadne pristanú opálenej pokožke. Preto, milé dámy, nebojte sa siahnuť po pastelových odtieňoch aj na jeseň. 

Téma mesiaca september: Pastelová jeseň. Prihlášku spolu s fotografiou posielajte na: radostzaziarit@poluscitycenter.sk. Uveďte svoje meno, bydlisko – mesto, vek a nezabudnite pripojiť svoju aktuálnu fotografiu. Prijmete našu módnu výzvu? Skúste to, odvážnym šťastie praje!

S pozdravom,
tím projektu Štýlové nákupy v Poluse

- Najčítanejšie -