Presunúť na hlavný obsah

Zahoďte sako, nie mužnosť!

Štýlové nákupy

Je vedecky dokázané, že muži rozoznávajú menej farieb ako ženy. Možno preto máte problém presvedčiť polovičku, že lososová skutočne nie je ružová a že dať sem-tam šancu aj iným odtieňom popri hnedej, čiernej či modrej neznamená rezignovať na mužnosť.

Čo si budeme hovoriť, naši partneri sú väčšinou konzervatívnejší vo veciach imidžu a presvedčiť ich, aby skúsili niečo nové, je asi také ľahké ako pokúšať sa schudnúť z čokolády. Ako vždy, aj tu platí, že trocha inšpirácie a usmernenia robí zázraky. Štýlové nákupy v Poluse preto prichádzajú so sviežou obmenou a v auguste sa zamerajú na stylingové rady určené pre mužov. Manažér Matej – prvý, kto prijal výzvu polusáckeho tímu – si namiesto obligátneho dňa plného pracovných stretnutí užil relax vo vyberanej dámskej spoločnosti. Točila sa okolo neho fotografka, kaderníčka, vizážistka aj stylistka z Polusu, a ich spoločná misia bola jasná – ukázať, že elegánom môže byť muž aj bez obleku. 

Ako prežiť najteplejšie mesiace v roku v kancelárii? Je vzorovaný motýlik príliš veľký úlet na denné nosenie? Aj tieto otázky vyriešime v dnešnom vydaní Štýlových nákupov v Poluse. 

Začali sme v kaderníckom salóne BENDLER Hair by Paviel v Poluse, kde nás haistylistka Denisa vyviedla z omylu, že na Matejových dlhších vlasoch niet čo zlepšovať. Vzhľadom na letné teploty zvolila Denisa kratší zostrih, nenáročný na údržbu a hlavne – prinášajúci komfort bez potenia. 

      
TIP hairstylistky: Pravidelne sa stretávam s názorom, že mužom stačí jeden šampón a tým sa ich starostlivosť o vlasy končí. Ale sezónne nástrahy vo forme slnka, chlórovanej vody či vlhkosti ničia mužské vlasy rovnako ako tie ženské, preto odporúčam pánom jediné - nebráňte sa používaniu kvalitných stylingových prípravkov  na leto!

Čerstvo ostrihaného Mateja sme vybavili novou letnou vôňou. Voľba padla na novinku, na Slovensku zohnateľnú exkluzívne  iba v parfumériách Marionnaud.

TIP na vôňu:  QUATRE Boucheron.  Je plná energie, s tónmi bergamotu, limetky a lístkov fialky, i s ďalšími voňavými prísadami pre dokonale vybalansovaný pomer sily a jemnosti. 

 

Matej patrí medzi mladých biznismenov, ktorý si môžu dovoliť  aj náznak trendov v oblečení. A tak sme zamierili do predajne značky Alain Delon, ktorý patrí medzi obľúbenú klasiku do práce, no nájdetu tu aj trendové kúsky, aké by ste možno nečakali,“ radí stylistka Mirka Dobiš Michalková. „Zvolila som svetlomodrú košeľu, ktorá je výborným základom akéhokoľvek pánskeho outfitu a tú som doplnila extravagantným denným motýlikom, ktorý je jedinečný najmä tým, že je možné ho viazať na viacero spôsobov. Lososový sveter outfit rozžiaril a v prípade chladnejšieho počasia aj zahreje. Elegantné, šnurovacie topánky sme našli v predajni značky Baťa.“ 

  

Mirka má pre Mateja, ale aj pre vás, našich pánskych čitateľov, ešte jednu dôleźitú bodku, aby sa vaše rande nemračilo, keď sa vám zadíva na nohy: „Pamätajte, modrá sa kamaráti s hnedými topánkami, nie čiernymi!

TIP stylistky: Milí páni, nebojte sa motýlikov. Ak zvolíte ten správny typ, využijete ho nielen na večer, ale aj na bežné denné nosenie ku košeliam. A ako si vybrať zo širokej „motýlej“ ponuky? Sledujte viac na videu

VIDEO: Milí páni, nebojte sa motýlikov!


 
Módna vizitka Mateja: 

Neznášam: Ako športovejší typ sa vyhýbam všetkému, čo je upnuté a už na prvý pohľad vyzerá nekomfortne. Keďže som denne v kontakte s klientmi, chodím do práce v konzervatívnejšom oblečení. Vynahrádzam si to vo voľnom čase.

Zbožňujem: Najviac mi vyhovuje casual štýl – to znamená elegantne, ale pohodlne! Mirka vybrala naozaj skvele.

Využite možnosť originálneho módneho poradenstva, aké tu ešte nebolo. V réžii Polus City Center vás nastajlujeme podľa vopred určenej témy a okrem špičkového servisu a profesionálnych fotografií si odnesiete domov aj symbolický darček. Užite si deň plný relaxu a horúcich módnych trendov na účet Polusu! 

Téma mesiaca august: Elegán aj bez obleku (páni, toto je výzva špeciálne pre vás!). Prihlášku spolu s fotografiou posielajte na: radostzaziarit@poluscitycenter.sk. Uveďte svoje meno, bydlisko – mesto, vek a nezabudnite pripojiť svoju aktuálnu fotografiu. Prijmete našu módnu výzvu? Skúste to, odvážnym šťastie praje!

S pozdravom,

tím projektu Štýlové nákupy v Poluse

- Najčítanejšie -