Presunúť na hlavný obsah

Svieža aj po práci: Správny imidž zakryje známky únavy

Štýlové nákupy

More, palmy, hojdacia sieť... ak si takýto výhľad vychutnávate len na pracovnej ploche firemného počítača, nutne potrebujete niečo, čo vám zdvihne náladu. Náš návrh: Štýlové nákupy v Poluse!

Júlová téma našej rubriky je ešte stále „Letný večierok“ a pozvanie naň tentoraz prijala štíhla brunetka Silvia. S prirodzenou gráciou, s akou pózovala, by to uhrala na dámu aj bez vybraných outfitov a stylingu, ale tím Štýlových nákupov v Poluse si jednoducho nedá pokoj. Premieňať krásne na očarujúce je jeho poslaním a že sa mu znova podarilo naplniť ho, netreba ani písať. Fotky Daše Šimekovej to povedia za nás.   

Silvia pracuje v administratíve. Tie, ktoré ste na tom kariérne podobne, najlepšie viete, že leto v kancelárii dokáže odhaliť nové hĺbky módneho pekla, pokiaľ máte predpísaný dress code. Ale žiaden strach, polyesterové blúzky a tlačiace topánky na ihličkách v tomto článku nenájdete. Stylistka Mirka Dobiš Michalková  poradí, ako môžete štýlovo a bez zľavenia z pohodlia reprezentovať aj na „oficiálnejších“ letných večierkoch, napríklad na firemnom. No pekne poporiadku, najskôr sme sa zastavili v kaderníctve BENDLER Hair by Paviel v Polus City Center

Silvia má prirodzené vlasy, nefarbené vlasy, z ktorým sem-tam vykukne šedinka,“ zhodnotila hairstylistka Anka Ružičková materiál,  s ktorým bude pracovať. Na začiatok dopriala Silvii profesionálnu masáž hlavy na prekrvenie vlasovej pokožky. Vzhľadom na aktuálnu sezónu a riziko vyťahania farby slnkom zafarbila Silviine vlasy farbou INOA s prirodzeným odtieňom. Najskôr korienky a až na posledných 10 minút sa natiahla farba po celej dĺžke, aby ostala jednoliata, bez nežiaducich farebných prechodov. Špeciálne tvarujúce mlieko z radu Kérastase vlasy ešte dodatočne vyživilo. Anka zvolila pre Silviu kompaktný účes s miernym vyčesaním a vypnutím na temene hlavy a romantickým efektom pár voľne rozpustených vlniek. 

Tip hairstylistky: Leto je skúškou ohňa pre vlasy, zvlášť pre farbené! Nespoliehajte sa na hotelové šampóny. Do kufra si pribaľte vyživujúcu vlasovú kozmetiku, nech si poradí so zvýšenou záťažou, akú pre vlasy predstavuje kombinácia extrémneho sucha, vetra, slanej morskej vody a chlóru z bazénov. Pred kúpaním nezabudnite na gumičku – radšej hrubú. Tenká zvyšuje riziko lámavosti vlasu.

Ambasádorka značky Yves Saint Laurent Klaudia Kolenčíková z parfumérie Marionnaud v Poluse vybrala pre Silviu ľahký mejkap, ktorý neupcháva póry a má zmatňujúci efekt, aby sa pleť vystavená letným horúčavám neleskla. Základ ešte zafixovala púdrom. Na oči použila nude odtiene Yves Saint Laurent, vo vnútorných kútikoch jasnejšie a vo vonkajších tmavšie, presne podľa princípov líčenia v tvare V.  Najtmavším odtieňom  potom orámovala oči, aby vynikla hĺbka pohľadu a priestor pod očami jemne osviežila rozjasňovačom. Z letných vôní padla voľba na novinku Narciso Rodriquez – Eau de Parfum Poudree, nevtieravo vyzývavú vôňu odkazujúcu na ľahkosť púdru.   

TIP vizážistky: Počas teplých letných dní a večerov  použite na dlhodobejšie zafixovanie mejkapu špeciálne prípravky, aby sa vám nerozmazal. Výborný je napríklad SHISEIDO IBUKI Quick Fix Mat, ktorý zároveň rozjasní a hydratuje pleť. 

OUTFIT: 

Decentnosť. To bol kľúč k výberu outfitu pre Silviu. „Krikľavé farby a vzory patria k letu, no obliecť sa môžete aj ako dáma a to do púdrových a pastelových odtieňov,“ vysvetľuje stylistka Mirka Dobiš Michalková.Všetky kúsky outfitu vrátane doplnkov sú z predajne Jasmine a kombinovali sme ich decentne, tón v tóne. Outfit pekne dopĺňajú vysoké sandále značky Baťa. Zlatým akcentom na gombíkoch na šatách, ktoré ladia s kabelkou aj šperkom, dáte okoliu jasne najavo, že napriek striedmosti vo farbách sa v trendoch dokonale vyznáte. No povedzte, nie je menej viac?

VIDEO: Oživte imidž správnou kabelkou


TIP stylistky: Ak váhate, akú kabelku zvoliť k viacfarebnému oblečeniu, úplná istota je vybrať si tašku tón v tóne s farbou, ktorú obsahuje daný kus oblečenia. 

Módna vizitka Silvie: 

Neznášam:  legíny 
Zbožňujem: čierne koktejlové šaty v štýle Coco Chanel

Využite možnosť originálneho módneho poradenstva, aké tu ešte nebolo. V réžii Polus City Center vás nastajlujeme podľa vopred určenej témy a okrem špičkového servisu a profesionálnych fotografií si každá z vás odnesie domov symbolický darček. Užite si deň plný relaxu a horúcich módnych trendov na účet Polusu! 

Téma mesiaca júl: Šik na pláži (a pozor, nebude to len o plavkách!). Prihlášku spolu s fotografiou posielajte na: radostzaziarit@poluscitycenter.sk. Uveďte svoje meno, bydlisko – mesto, vek a nezabudnite pripojiť svoju aktuálnu fotografiu. Prijmete našu módnu výzvu? Skúste to, odvážnym šťastie praje!

S pozdravom,

tím projektu Štýlové nákupy v Poluse

- Najčítanejšie -