Presunúť na hlavný obsah

Emilia Clarke a Sam Claflin zahviezdia vo filmovom spracovaní bestselleru Predtým ako som ťa poznala

Súťaže

Mnohokrát nájdete lásku tam, kde to najmenej čakáte. A niekedy sa vďaka nej dostanete na miesta, o akých sa vám ani nesnívalo...

Už 30.júna prichádza na plátna slovenských kín filmová adaptácia bestselleru obľúbenej autorky Jojo Moyes. V hlavných úlohách Emilia Clarke (Hra o tróny) a Sam Claflin (Hry o život) pod režijným vedením uznávanej divadelnej režisérky They Sharrock. Film “Predtým ako som ťa poznala” vznikol vo výlučne ženskej produkcii - Karen Rosenfeltovej, Alison Owenovej a Sue Baden-Powellovej a tak sa máte naozaj na čo tešiť.

Mnohokrát nájdete lásku tam, kde to najmenej čakáte. A niekedy sa vďaka nej dostanete na miesta, o akých sa vám ani nesnívalo...

Keď Louisa Clarková-Lou, ako ju všetci volajú-nečakane príde o miesto servírky, musí rýchlo zohnať nejaký iný zdroj príjmu, od ktorého je závislá celá jej rodina. V zúfalstve prijme miesto opatrovateľky Willa Traynora, mladého muža, ktorý bol bohatým bankárom s dobrodružnou dušou, užívajúcim si život na plné obrátky. Toto všetko je už minulosťou  - Will po tragickej nehode stratil nadšenie zo života a ľudí si drží od tela svojím uštipačným a arogantným správaním.  Na rozdiel od jeho rodiny Lou odmieta chodiť okolo neho po špičkách a znášať jeho nálady. Dokonca aj pre Willa je ťažké ignorovať prirodzenosť a iskrivé čaro jej osobnosti. Neuplynie veľa času a obaja sa stanú presne tým, čo ten druhý potrebuje.  

Žiť naplno a nebáť sa

Máš iba jeden život. Je tvojou povinnosťou žiť ho naplno tak, ako sa len dá,” hovorí Will Traynor vo filme „Predtým ako som ťa poznala.” Túto radu adresuje svojej novej opatrovateľke, 26 – ročnej Louise “Lou” Clarkovej, ktorá je šťastná v ich rodisku – malom, ale svojráznom mestečku, kde obaja vyrastali. Ale Will vie o čom hovorí, pravdepodobne oveľa lepšie ako väčšina ostatných ľudí. 

Úžasný romantický príbeh Lou a Willa upravila pre filmové plátno samotná autorka knižnej predlohy: Je to jednoduchý, a zároveň komplikovaný príbeh,” pokračuje režisérka. “Aj v scenári aj v knihe sa Jojo podarilo nájsť spôsob, ako emočne vypäté scény urobiť s neuveriteľnou ľahkosťou. Dosiahla to jednoduchým procesom vzájomného spoznávania sa dvoch hlavných hrdinov, ktorý v konečnom dôsledku oboch zmení.

Myšlienka, že môj príbeh presiahne stránky kníh a bude z neho film, je pre mňa ako sen,” hovorí spisovateľka.  Keď som videla, kam sa to celé posunulo vďaka hereckým výkonom a Theinej skvelej réžii, bolo mi jasné, že diváci uvidia ten istý príbeh s rovnakými postavami, ale bude v ňom aj niečo iné – ich vlastné zážitky, nádeje a obavy sa stanú súčasťou sveta Lou a Willa.

Thea je v Anglicku uznávanou divadelnou režisérkou, poznala som jej klasické britské televízne projekty, takže som čakala nejakú pravú anglickú dámu,” spomína producentka Karen Rosenfeltová s úsmevom. Ona sa však hneď po príchode zvalila do pohodlného kresla, prehodila si nohy cez operadlo a celú hodinu sme strávili v družnej debate o filmoch, divadle a knihách. Potom sme sa dostali aj k tomuto projektu a vtedy sa to začalo. Páčil sa mi jej ľudský prístup a to, že si našu tému okamžite osvojila. 

Willov svet kedysi nemal hranice, jeho životný štýl nepoznal nijaké limity. Teraz je už dva roky uväznený vo svojom vlastnom tele, ktoré ho zradilo, keď si pri nehode poškodil miechu. Momentálne žije, i keď on by tento spôsob existencie životom nenazval, vo vidieckom dome svojich rodičov. Naproti tomu Lou len zriedka opúšťa svoje malé mestečko a dokonca aj honosné sídlo Traynorovcov (zámok, ako ho volajú miestni obyvatelia) je pre ňu neznámym miestom. A predsa sa stretnú - bez ohľadu na to, či to spôsobila náhoda alebo riadenie osudu.

Emilia Clarke, ktorá stvárňuje veselú a bezprostrednú Lou, hovorí, Boli to slová Jojo Moyes, najskôr knižka a potom scenár, ktoré ma vtiahli do tohto projektu. Chytila som sa už na prvej strane a nadchla ma predstava, že si budem môcť zahrať niekoho tak šarmantného a srdečného, kto je tak autenticky britský a má nádhernú romantickú linku vo svojom príbehu.”
Rovnako bol očarený aj Sam Claflin, ktorý hrá Emiliin náprotivok. Už text sám osebe bol napísaný krásne, a postava Willa, dokonale prepracovaná a  celkom náročná, bola pre mňa výzvou.”

Zamilovať sa do niekoho tak, že vám to obráti život naruby a už nikdy nebude ako predtým, ale potom v istom momente pochopiť, že nemôžete byť spolu...to má silný emotívny náboj,” vysvetľuje režisérka. Pre mňa ako režisérku je privilégiom získať hercov, ktorí sú ochotní ísť do extrémov, aby bol ich prejav autentický. Pre celý štáb a všetkých hercov bolo toto nakrúcanie neuveriteľne oslobodzujúcim zážitkom. Boli sme v tom všetci spolu – aj keď sme sa smiali, aj keď sme plakali.“

Príďte si i vy vychutnať romantiku vo filmovom spracovaní románu Predtým ako som ťa poznala na plátnach slovenských kín už od 30.júna a vyhrajte romantické ceny.

Traja z vás získajú:

  • - Balicek kozmetiky MARY KAY 
  • - Knižku Predtým ako som ťa poznala"
  • - Knižku „Čo bolo potom"
  • - Punčochy, aké má hlavná hrdinka 

Stačí ak správne odpoviete na otázku:
Aká bola najobľúbenejšia vec filmovej Lou keď bola malá? (odpoveď nájdete v traileri)
1.    plyšový medvedík
2.    čmeliakové punčochy
3.    rozprávková kniha

Súťaž bola ukončená 3.7.2016 23:59:00.

Výhercovia súťaže sú:

Ľubica Mozoľová, Zvolen      
Lenka Šaková, Havaj          
Zuzana Zrneková,Partizánske

Gratulujeme!

- Najčítanejšie -