Presunúť na hlavný obsah

Z akých žien majú muži strach? Možno aj z tohto dôvodu sú práve tieto ženy nezadané...

Partnerské vzťahy

Nepovedal mi dôvod, no ja som si ho domyslela. Jeho ego zostalo zranené a to je pre muža to najhoršie, čo sa mu môže stať...

Jedna známa herečka raz povedala, že múdre ženy obdivujú múdrych mužov viac, ako múdri muži obdivujú múdre ženy. A niečo pravdy na tom bude. Ženy v minulosti neboli obdivované za ich intelekt, to je pravda, hoci napríklad IT svet bol spočiatku čisto ženskou záležitosťou, až pokiaľ sa do toho nezačali montovať muži.

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Otvorený list žene, ktorú som vždy obdivoval, ale osud to zariadil inak...

Ženy to vidia inak  

Čo je pre niektorých mužov viac odstrašujúce než votrelec vkrádajúci sa do jeho postele? Presne, je to múdra žena. Prednedávnom som čítala, že ak je žena v niečom lepšia ako jej partner, znižuje to jeho pocit mužnosti. Zo svojich skúseností viem, že keď muž vie niečo lepšie ako ja, tak ho obdivujem a rešpektujem. Určite to nenabúra moje sebavedomie. (Napríklad, keď môj priateľ navarí lepšie ako ja, vôbec sa z toho nerútim, skôr pochválim a poviem, že to môže robiť aj častejšie).

Prečítajte si: Neznámy muž mi dával rady, ako vyzerať lepšie a atraktívnejšie: Dnes by som mu povedala toto...

Muži vo svojich predstavách teoreticky snívajú o múdrej žene, no keď príde k realite, cítia sa ohrození. „Nemohla som si nájsť chlapa dlhú dobu. Známa mi poradila, aby som vyskúšala jednu zoznamku, cez ktorú si ona našla priateľa a spolu sú už viac, ako rok. Tak som to vyskúšala. Písala som si s viacerými mužmi, na niektoré správy som nereagovala, keď sa rovno začali vulgárnym a sexuálnym podtónom. Niektorí muži boli ale veľmi zaujímaví a s troma som sa stretla. Jedno stretnutie vyzeralo nádejne, stretli sme sa znovu a znovu. Keď sme raz boli v meste na vedomostnej hre, kde som vedela takmer všetky odpovede a jemu to v ten večer nešlo až tak dobre, už sme sa nestretli. Nepovedal mi dôvod, no ja som si ho domyslela. Jeho ego zostalo zranené a to je pre muža to najhoršie, čo sa mu môže stať,“ prezradila mi moja známa Alenka, ktorá to má v živote s mužmi ťažké, pretože patrí k najinteligentnejším ľuďom, akých poznám. 

Prečítajte si: Podvedené ženy majú jednu spoločnú vlastnosť: Toto spája ženy, ktorým muži zahli

Lipnúce stvorenia

Tak, ako muž fantazíruje o telách a tvárach supermodeliek, no doma by super dokonalú ženu mať nechcel, tak je to i v prípade intelektuálky a múdrej ženy. V spoločnosti boli stáročia ženy vnímané ako krehké a na mužoch lipnúce stvorenia a také sú stále pre mužov atraktívnejšie, než silné a inteligentné ženy.  

Skúšala som to hrať na naivné a jednoduché dievča. Na istý čas to malo úspech, ale dlho by som sa pretvarovať nedokázala. Radšej si počkám na chlapa, ktorý bude vo svojej prítomnosti vedieť zniesť inteligentnú ženu. A vieš čo?“ Opýtala sa ma Alenka. „Som rada že nie som hlúpa a verím, že je tu niekde ten pán vyvolený, ktorý to tiež bude vedieť oceniť.“ 

Stretli ste sa už s prípadom, kedy mužove ego bolo zranené kvôli tomu, že bol v niečom slabší ako žena?

spolu hlasovalo 460 ľudí

Áno
426
Nie
34

- Najčítanejšie -