Presunúť na hlavný obsah

V mobile som si našla niečo, čo by som nikdy nečakala: Odpustili by ste partnerovi takýto podraz?

Partnerské vzťahy

Svojmu priateľovi som dala ultimátum a odišla od neho na dva týždne...

V našom vzťahu sme mali s priateľom hádku len dvakrát. Preto som na jednej strane spokojná a šťastná, pretože žijem vo vzťahu bez konfliktov, v ktorom si vždy vieme všetko vydiskutovať ako dvaja dospelí ľudia. S Adamom sme sa do seba zaľúbili ihneď, ako sme sa zbadali. On je presne typ muža, ktorý žene rozumie, vie ju vypočuť, vždy je k nej úprimný a na viac je gentleman

Problém nastal, keď mi priateľ našiel v telefóne rozhovor s neznámym mužom. Vtedy som ho prvýkrát videla naozaj naštvaného, aj keď ten rozhovor nič neznamenal. Bol to kolega z práce, ktorý sa pýtal, či nezájdeme na kávu. Lenže táto nevinná konverzácia rozpútala u môjho priateľa obavy z toho, či chodím s mužmi von za jeho chrbtom. 

Prečítajte si: S týmto typom žien to muži myslia vážne: Patríte do tej skupiny i vy?

Situáciu sme si vysvetlili, išlo naozaj o veľké nedorozumenie. Aj kolegovi z práce som úsmevne naznačila, že jeho správa mi spôsobila menšiu vzťahovú šarapatu. 

Nedorozumenie

Naša druhá hádka bola taktiež spôsobená žiarlivosťou z jeho strany. Boli sme s dievčatami na dámskej jazde, asi po sto rokoch. V podniku, kde sme sa dobre bavili a mužov sme si ani nevšímali, prišiel fotograf, že nám spraví peknú spoločnú fotografiu. Vo chvíli, keď nás išiel podnikový fotograf odfotiť sa na mňa nalepil muž  a dal mi pusu na líce. Mierne pripitého muža som zo seba dala dole a poslala kade ľahšie. Túto udalosť  sme viac neriešili a bavili sa ďalej.

Prečítajte si: Bruneta či blondínky: Ktoré sú v čom lepšie, ak ide o posteľové zážitky, či ktoré sú viac neverné?

K môjmu priateľovi sa táto nešťastná fotografia z baru, kde je na mne nalepený neznámy muž, dostala o týždeň po tom. Viete si asi predstaviť, aké rôzne scenáre sa mu v hlave odohrávali. Snažila som sa vžiť do jeho kože, ako by som sa zachovala ja, keby som videla takúto fotografiu. Asi by som z nej nebola nadšená. Čo ale viem je, že by som mu určite verila. Asi týždeň sme mali tichú domácnosť a potom bolo už znova všetko v poriadku. 

Keď sme sa vrátili zo spoločnej návštevy Adamových rodičov, išla som na kávu s mojou najlepšiu kamarátkou. Potrebovala som sa vyrozprávať a spoločne sme sa smiali, ako aj z nevinných situácií, môže byť zrazu oheň na streche. Keď som držala môj telefón v ruke, a išla si zablokovať klávesnicu, kamarátka sa ma opýtala, odkedy mám nainštalované zariadenie na sledovanie, kde sa nachádza môj telefón. Povedala som, že nič také v telefóne nemám. Ona mi ukázala, ktorá ikonka to konkrétne je a keďže ja môj telefón používam naozaj iba na telefonovanie, nevedela som, o čom rozpráva. 

Prečítajte si: Takto rozpoznáte, že má žena milenca: Týchto 5 vecí robí takmer každá

Pre moju bezpečnosť

Ukázalo sa, že Adam ma prostredníctvom svojho telefónu kontroluje. Vie o každom mojom kroku, sleduje ma v podstate neustále. Nevedela som, odkedy to v telefóne mám. Veľmi ma to sklamalo a zároveň vystrašilo. Takéto veci sa v partnerstve nerobia. Keď som mu povedala, že sa chcem s ním rozprávať, ihneď vedel o čom. Začal s ospravedlňovaním a obhajovaním toho, že to je pre moju bezpečnosť. Mňa to ale nezaujímalo, mal mi o tom povedať.  

Svojmu priateľovi som dala ultimátum a odišla od neho na dva týždne. Ak sa nespamätá, nemá to význam. Všetci mi hovorili, že keď niekto žiarli, nezmení sa. No už to bude pár mesiacov, odkedy sa Adam správa ako vymenený. Žiadne narážky, žiadne scény. Keď som bola na káve s kolegom, prišiel pre mňa a nepovedal k tomu ani pol slova. Jednoducho si uvedomil, že mi buď začne veriť, alebo ma stratí. Vybral si správne. 

Odpustili by ste priateľovi, keby tajne sledoval vašu polohu?

spolu hlasovalo 554 ľudí

Áno
190
Nie
364