Presunúť na hlavný obsah

Kolegyňa odišla za prácou do zahraničia: Život ako pozlátko, no v skutočnosti nás takto všetkých klamala

Kariéra

Keď sme to zistili, zmenili sme pohľad na všetko to „pozlátko“, ktorým sa chválila.

Každá z nás má vo svojom pracovnom prostredí niekoho, kto mu jednoducho nesedí. Iróniou bolo, že asistentka Michaela sedela takmer všetkým.

Prečítajte si: Škandalózna asistentka Monica Lewinsky po dvadsiatich rokoch vyzerá skvelo: Takúto zmenu by čakal málokto

Vždy dokonale upravená, priateľská, otvorená a hlavne ukecaná. Dokázala rozprávať hodiny o veci, ktorá sa dala vysvetliť aj za pár minút. Zvláštne bolo, že to celé podala spôsobom, ktorý nás nesmierne bavil. 

Šéfovia ju milovali

Ženy jej závideli, a ja som mala tú česť dostať sa ku nej čo najbližšie, ako jej „pracovná kamarátka“. Miša mala celé roky neuveriteľné vízie a sny o tom, ako raz odíde z nudného Slovenska, a stane sa z nej úspešná hotelová manažérka žijúca na predmestí Berlína. Celé som to brala ako obyčajné snívanie a uverila som tomu až v momente, keď dala výpoveď. Každému tvrdila, že dostala lukratívnu pracovnú ponuku, ktorá sa neodmieta, a preto musí čo najrýchlejšie odísť.

O pár týždňov na to začala s uverejňovaním fotografií drahých kabeliek, šiat, a neskôr rozprávkových hotelových izieb. Zdalo sa nám neuveriteľné, že sa tak rýchlo uchytila, a preto sme si mysleli, že za tým všetkým musí byť bohatý chlap, alebo „luxusná“ práca spoločníčky. 

Mýlili sme sa

Miša pracovala ako upratovačka v jednom z najdrahších hotelov v centre Berlína. Na tom by nebolo nič zlé, pokiaľ by sa netvárila, že veci na fotografiách sú jej. Tak veľmi túžila po luxusnom živote, že si popri upratovaní izieb niektoré kúsky hostí fotila, a dokonca aj obliekala.

Prečítajte si: Toxickí ľudia vo vašom živote: Týchto päť typov ľudí vám nosí len smolu, zbavte sa ich!

Celé sa to prevalilo v momente, keď jeden z našich stálych klientov, ktorému Miša pred rokom na Slovensku asistovala strávil noc vo vychytenom berlínskom hoteli. Po príchode poznamenal, že ráno na chodbe videl našu bývalú kolegyňu, ako umýva podlahu pred jeho izbou. Pravda si vždy nájde spôsob, ako sa dostať von.