Presunúť na hlavný obsah

Takto ovplyvňuje mesiac vaše telo, a spaľovanie: Chudnúť sa vám bude ľahšie, ak..

Zdravie

Za vašu hmotnosť a trávenie je zodpovedný aj Mesiac, nie len strava.

Mesiac ovplyvňuje vaše telo viac, ako by ste čakali. Ak máte problémy s trávením, a chcete schudnúť, tento druh stravovania podľa mesiaca vás možno príjemne prekvapí.

Prečítajte si: Hrsť pistácií má na telo takéto účinky: Sú zdravšie, ako by ste si možno mysleli

Spln

V tomto období má vaše telo tendenciu zadržiavať vodu, a preto je možné, že ručička na váhe ukáže aj o dve kilá viac. Nestresujte sa tým a snažte sa piť čo najviac tekutín a čajov. Najlepší čas na detox, a začiatok diéty je práve počas splnu. Púpava, šalvia a zelený čaj sú najlepšou voľbou na odvodnenie, a naštartovanie metabolizmu. Počas splnu si doprajte hlavne zeleninové a ovocné šťavy a ťažkým jedlám sa úplne vyhnite. 

Ubúdajúci mesiac

V čase, keď začne mesiac ubúdať, sa vaše telo prirodzene zbavuje prebytočnej vody. Môže sa stať, že nečakane zhodíte dve-tri kilá, a chudnúť sa vám bude dvakrát ľahšie. Toto je čas, keď si môžete dopriať viac jedla, ako ostatné dni. Vaše telo spaľuje rýchlejšie, a tak sa na ňom nejaké malé prehrešky neprejavia.

Rastúci mesiac

Práve toto je obdobie, kedy si vaše telo začne pýtať viac jedla ako inokedy. Máte častejší pocit hladu, a preto by ste si mali ustrážiť porcie, a obsah vášho taniera. Stavte na čerstvé ovocie, zeleninu, rybacie mäso a kozie syry. Aby ste nepribrali, obmedzte príjem tukov, ťažkých jedál.

Mohlo by vás zaujímať: Flexibilná diéta je hitom: Nabúrava tradičný prístup štandartných fitness diét a naozaj funguje

Nov

Mesiac v tejto pozícii je rovnako ako Spln vhodný na detoxikáciu tela. Je dôležité počas tohto dňa piť čo najviac vody a čajov. Rovnako je vhodné zvoliť si dve potraviny zo zeleniny alebo ovocia, ktoré budete celý deň konzumovať, a tým prirodzene prečistíte celý organizmus. Najlepšie pri detoxe zafunguje lesné ovocie.

 

Fotka uverejnená používateľom @food_glooby,

- Najčítanejšie -