Presunúť na hlavný obsah

Najlepšia kamarátka si začala s mojím bývalým: Potom sa stalo niečo, čo ani jedna z nás nečakala!

Partnerské vzťahy

Poznáme sa viac ako desať rokov, ale týmto krokom zašla priďaleko.

Lucia bola vždy ako otvorená kniha. Vedela som o nej všetko skôr ako mi to stihla oznámiť. Svoje súkromie rada pretriasala, a servítku pred ústa si takmer nikdy nekládla. Možno som si ju práve kvôli tomuto jej spontánnemu správaniu tak veľmi obľúbila.

Mohlo by vás zaujímať: Luxusný život v kasíne: Takto som si v zahraničí našla svojho súčasného manžela

Detaily z našich životov sme obe ovládali na stopercent. Boli sme k sebe úprimné, otvorené, ale nikdy kruté. Vždy sa nám páčili rozdielny muži, a preto som jej poslednému rozhodnutiu takmer vôbec nerozumela. Peter bol vždy pre Luciu nepochopiteľnou záhadou. Nevedela ako môžem vydržať s niekym tak obyčajným, tichým, a nie príliš atraktívnym. Ja som však bola šťastná, a Luciine slová som poctivo prehliadala.

Potom sa všetko zmenilo

Po dvoch rokoch idylického spolunažívania som Petra prichytila doma s milenkou. Stalo sa to len tak, bez hádok, nedorozumení, a možno práve preto ma to tak veľmi položilo. Rok som sa z toho dostávala, a Lucia bola v tom období pre mňa obrovskou oporou. Až do dňa kedy prišla s tým, že sa musíme porozprávať. "Nechcela som to, ale pred niekoľkými dňami sa nám na jednej akcií skrížili cesty s Peťom, a alkohol spravil svoje. Už rozumiem čo si na ňom videla." Po tejto vete som ju bezmyšlienkovite vyhodila zo svojho bytu.

Čakala som, že príde, povie, že to bol len vtip, nič sa však nestalo. Nepočula som o nej niekoľko mesiacov, keď mi zrazu poslala správu s obrázkom dieťaťa v brušku, a prosbou aby sme sa stretli.

Prečítajte si: Sexy mama Gisele Bündchen: Na túto jednu vec nedá vo svojom živote dopustiť

Hoci som bola stále nahnevaná, chýbala mi. Ja som si našla medzi časom Romana, a tak som sa rozhodla s Luciou nakoniec stretnúť. 

Takto sa to nakoniec otočilo

Strhaná tvár, väčšie bruško, neupravené vlasy. Takmer som ju nespoznala. "Opustil ma hneď ako sa dozvedel, že som tehotná. O pár dní na to som ho stretla s inou. Vybrala som si jeho namiesto teba, a takto som dopadla. Odpustíš mi niekedy?" Po tom čo povedala, som nemala srdce na to odísť len tak bez rozlúčky. Dnes je z nej slobodná mamina, a naše kamarátstvo zas o niečo silnejšie.

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus