Presunúť na hlavný obsah

Takto sa počas rokov menia ženské prsia: Budete prekvapené, kedy ich máte najväčšie!

Zdravie

Niektoré veci sa na ženskom tele s vekom menia. Ako sú na tom vaše prsia?

Každá túži po dokonalom dekolte, viete však, že aj ten váš sa postupom rokov mení? Pozitívnou informáciou je aj fakt, že tieto zmeny môžete čiastočne ovplyvniť.

Mohlo by vás zaujímať: Zbaviť sa tuku je pre ženy veľká výzva: Prečo ho toľko máme a ako vzniká?

Pred 20-tkou

V tomto veku žena dospieva a telo začína priberať a zároveň sa na istých miestach zaguľatieva. Tak je to aj s prsiami, ktoré sa začnú po 15-tke zväčšovať. Práve preto sú mladé dievčatá vo veku puberty zrazu akési ženskejšie. Hoci sa rast prsníkov okolo 20-tky zastaví, to ešte neznamená, že sa počas rokov ich veľkosť a tvar nezmení.

Medzi 20-tkou a 30-tkou

Ak sa vám v tomto období podarí otehotnieť, tak sa vám prsia prirodzene zväčšia. Sú ženy, ktoré postrehli v období tehotenstva až dvojnásobné zväčšenie. Rátajte tiež s tým, že tehotenské kilá a ich následná strata často zanechá na prsníkoch strie. Okrem toho sú prsia citlivejšie na dotyk a bradavky môžu mierne stmavnúť. Zaujímavosťou je, že ak ste sa počas života rozhodli kojiť, vaše prsia aj po ukončení kojenia zostanú prirodzene oveľa väčšie ako prsia žien, ktoré svoje dieťa nekojili. 

Po 40-tke

Prsia sa vám v tomto veku môžu javiť citlivejšie a ovisnutejšie. Produkcia estrogénu sa vekom znižuje, a preto sa telo začína viac zaobľovať a tuk sa začína ukladať aj v oblasti prsníkov, ktoré strácajú na svojej pružnosti. V tomto období sa odporúča pravidelná kontrola prsníkov.

Prečítajte si: Len tieto tri cviky vás delia od dokonalého bruška: Stačí si zacvičiť iba pár minút denne!

Po 50-tke

Príchodom menopauzy môžete zabudnúť na menštruáciu, ktorá vás každý mesiac "otravovala" a okrem toho vás ešte jedna vec príjemne prekvapí. Hoci doteraz nebolo dokázané ako je to možné, ale niektoré ženy si po menopauze všimli, že ich prsníky sú väčšie. Možno je za tým priberanie na váhe, voda v tele, alebo hormóny, ktoré sú zodpovedné takmer za všetko.

Veľkosť vašich prsníkov však neovplyvňujú iba roky a tehotenstvo, ale aj vy sama. Spevniť si ich môžete cvičením a strážením si hmotnosti.

- Najčítanejšie -