Presunúť na hlavný obsah

Vyhrajte s filmom: Svetový bestseller Dievča vo vlaku prichádza na plátna kín!

Súťaže

“Chcel by som, aby ste z kina odišli s myšlienkou na ľudskú povahu a aby ste si odniesli niečo, čo by sa mohlo týkať aj vás. Možno ste sa nikdy neocitli v Rachelinej, Anninej alebo Meganinej situácii, ale s každou z nich máte spoločné viac ako tušíte.“, hovorí o filme režisér Tate Taylor.

Hoci bývalá novinárka Paula Hawkins napísala predtým už niekoľko kníh, Dievča vo vlaku je prvá, ktorá vyšla pod jej vlastným menom. Po jej vydaní v januári 2015 sa stala jedným z najrýchlejšie sa predávajúcich románov v histórii s 15 miliónmi predaných výtlačkov po celom svete. Už počas prvého týždňa sa Dievča vo vlaku prepracovalo do prvej polovice rebríčka bestsellerov The New York Times.

Inšpiráciu pre jej napínavý príbeh o svedkoch, z ktorých sa stanú podozriví, čerpala z jej vlastných zážitkov z každodenného dochádzania do Londýna. „Bol tam jeden konkrétny úsek kde vlak pribrzďoval, a ja som len sedela a pozerala do tých bytov a videla som im priamo do obývačiek,“ opisuje autorka. „Tajne som dúfala, že uvidím niečo zaujímavé, ale nikdy sa mi to nepodarilo. Ale naštartovala to moju predstavivosť a niekde tam sa začal odvíjať tento príbeh.” 

Hoci je o troch ženách, jeho primárnou rozprávačkou je Rachel, tridsiatnička, ktorej sa po nevydarenom manželstve rozpadá život. Vďaka alkoholu prišla aj o prácu, no napriek tomu denne cestuje tým istým vlakom do Londýna, aby pred svojou spolubývajúcou utajila, že ju vyhodili zo zamestnania. Jej jedinou radosťou je fľaša od minerálky, plná niečoho tvrdého, a pohľad z okna, za ktorým sa odohrávajú krajšie životy iných ľudí. Alkoholový opar jej postupne otupuje myseľ, zastiera pamäť a napĺňa ju rastúcou paranojou.  

“Zrazu si uvedomíte, že sa Rachel nedá veriť a vďaka problémom, ktoré si spôsobuje sama, sa stále viac a viac zamotáva do príbehu,” hovorí Hawkinsová. “Jej pamäť je kľúčom k pochopeniu samej seba. Má pokrivený pocit zodpovednosti a viny, lebo si nepamätá svoje činy. Napriek tomu to nevzdáva a ďalej bojuje s osudom.”

„Film má v sebe prvky thrilleru, je súčasný a plný zaujímavých a rozporuplných postáv. Všetci sme tak trochu voyeri, takže predstava každodenného cestovania, splynutia s davom a pozorovania druhých ľudí má hitchcockovský nádych, chytí vás to ako jeho Okno do dvora.” 
Ale pre Platta, rovnako ako pre milióny dychtivých čitateľov, nejde len o dráždivé, sexom nabité tajomstvo.  “Okrem vzrušenia je tu upokojujúci motív cesty, počas ktorej sa hlavná postava dáva do poriadku,” vysvetľuje producent.

Zažite aj vy napínavý thriller v hlavnej úlohe s Emily Blunt, v kinách na Slovensku už od 6.októbra.

Súťaž

Traja z vás vyhrávajú filmový balíček – knižku, sexi tričko a kozmetický balíček od Avonu.

 

Súťažná otázka: Ako sa volá filmová postava Emily Blunt vo filme Dievča vo vlaku?

Správna odpoveď: 3. Rachel

 

Súťaž bola ukončená 16.10.2016 23:59:00

Výhercovia:

Ľubomíra Popovičová, Snina
Štefan Obert, Bratislava
Alžbeta Nováková, Trebišov

Blahoželáme!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe