Presunúť na hlavný obsah

Túto vetu svojmu manželovi nehovorte: Kvôli nej som si zničila niekoľkoročné manželstvo!

Partnerské vzťahy

Manželstvo občas stojí na maličkostiach, ktoré nie sú až také nepodstatné, ako si možno myslíte.

S Romanom sme boli spolu už od vysokej školy. Náš vzťah bol dlhé roky ako kolotoč. Láska sa u nás striedala s hádkami, a smutné bolo, že som ich väčšinou iniciovala ja sama.

Prečítajte si: S manželom sme zmenili len jednu vec v spálni: Náš sexuálny život zažil znovuzrodenie!

Vždy som Romanovi niečo vyčítala, a dnes sa úprimne čudujem, že to so mnou tak dlho vydržal. Dnes by som spravila veci inak, ale bohužiaľ je príliš neskoro.

Táto veta bola u nás na dennom poriadku

"Ak by si bol ako Luciin priateľ, bolo by nám lepšie." Lucia je jedna z mojich najlepších kamarátiek, ktorá má perfektného manžela. Má perfektnú prácu, a robí pre ňu prvé, a posledné. Nikdy si manžela nevie vynachváliť. Práve preto som vždy od Romana chcela aby sa viac snažil, a porovnávanie došlo do takého bodu, že som si o ňom vytvorila v hlave predstavu, a keď sa s ňou nestotožňoval bolo doma "peklo". To, čo mi hovorila Lucia bolo pre mňa posvätné, a tým, že som sa sústredila na to, čo všetko jej manžel robí, som si ani nevšimla, že Romana v práci povýšili, že ma začal viac prekvapovať, tieto veci som akosi prehliadala. Chcela som viac, a to, čo robil som ocenila iba na moment.

Mohlo by vás zaujímať: Muži nám prezradili, aké drobnosti ich vytáčajú a odrádzajú od vzťahu so ženou: Týka sa niečo z tohto aj vás?

Raz večer som prišla domov, a môj manžel čakal za stolom so skvelou večerou. Keď som si však po večeri všimla ten neporiadok, ktorý prípravou spôsobil, a špinavé veci z fitka hodené pri posteli, vybuchla som.

Vtedy sa v ňom niečo zlomilo

Na moje výčitky už nezareagoval, nesnažil sa obhajovať, iba potichu odišiel do spálne, a začal si baliť veci. Ešte v ten večer sa odsťahoval. Hoci som si myslela, že sa na druhý deň vráti, nestalo sa. Neozval sa mi celý mesiac, a moja hrdosť mi nedovolila zavolať mu. Nakoniec som sa však na telefonát odhodlala, a na jeho slová dodnes nezabudla. "Možno nie som dokonalý, ale snažil som sa. Miloval som ťa s chybami, nikdy ti nič nevyčítal, a napriek tomu som pre teba nebol dostatočne dobrý. Nájdi si iného, ktorý tvoje túžby naplní, ale ešte predtým sa presvedč o vlastnej dokonalosti."

- Najčítanejšie -