Presunúť na hlavný obsah

Manžel si našiel o 15 rokov mladšiu milenku: Kvôli tomuto som s ním aj tak zostala

Partnerské vzťahy

Toto ma presvedčilo o tom, aby som s Mirom aj napriek jeho nevere zostala.

S Mirom sme spolu už od vysokej školy a máme dve deti. Náš príbeh sa zo začiatku príliš nelíšil od ostatných rodín. Potom sa to však zmenilo.

Prečítajte si: Exkluzívna výpoveď muža o živote so zlatokopkou: Tieto ženy sa majú horšie, ako si myslíte!

Jedno poobedie mi prišiel výpis nášho mesačného bankového účtu, a hoci len málokedy kontrolujem minuté financie, zo zaujímavosti som si ho tentokrát prezrela. Prekvapila ma výška účtu z manželovej poslednej služobnej cesty. Suma bola neprimerane vysoká, a tak som si rozklikla detaily. Zistila som, že sa na nej nachádzali rovnaké položky jedla, dve fľaše najdrahšieho šampanského a značka šiat, ktoré som nikdy v šatníku nemala.

Takto na moje pochybnosti zareagoval

Samozrejme, že som si hneď všetko hlave pospájala a predpokladala, že si Miro našiel milenku. Chcela som zistiť viac, a tak som prezrela všetky výpisy z ciest, ktoré za posledných päť mesiacov absolvoval. Zvláštne bolo, že sa podobne vysoký účet a fľaša šampanského objavila aj z predchádzajúcej služobnej cesty. Mala som dva dôkazy, a to mi stačilo. Keď prišiel manžel v ten večer domov, narovinu som sa ho spýtala, či má milenku, na čo odpovedal. "Mal som ti o tom povedať, prepáč." Znelo to ako bežná reakcia, ale zároveň ho to mrzelo. Vždy hovoril veci priamo, a tak to bolo aj teraz. Povedal mi o tom, že pred dvoma mesiacmi stretol na konferencii mladú ženu, ktorá ho zviedla, a on sa jednoducho neovládol. Mal pocit, že je znova pre niekoho atraktívny, kým doma boli posledné mesiace len povinnosti a chlad. Najhoršie však bolo, že cez rovnakú firmu prišla aj v čase jeho poslednej služobnej cesty. Tie šaty jej kúpil za mlčanie, a v ten večer si to už spolu nerozdali.

Mohlo by vás zaujímať: S manželom sme zmenili len jednu vec v spálni: Náš sexuálny život zažil znovuzrodenie!

Najskôr som mu nechcela veriť, ale keď po hodinovom rozhovore navrhol manželskú terapiu, bola som prekvapená a zároveň som vedela, že to nechce vzdať. V tom čase som si uvedomila, že som sa po deťoch o seba už toľko nestarala a že sex z nášho manželstva takmer vymizol. Bola to aj moja chyba. Terapeuta sme navštevovali rok, a aj vďaka nemu sme si boli zrazu bližší.

Dnes sú to dva roky, odkedy sa to stalo a hoci som na to nezabudla a nikdy nezabudnem, Mira naozaj milujem. To bol dôvod, prečo som s ním nakoniec zostala. Verím, že sa nič také v budúcnosti nezopakuje a som rada, že sme o naše manželstvo spoločne zabojovali.

Prečítajte si aj: Na tomto stroskotalo naše manželstvo: Ženy robia po narodení dieťaťa túto chybu!

- Najčítanejšie -