Presunúť na hlavný obsah

Ako bývajú známe Slovenky, Dominika Rošková: Domov pre mňa znamená moje bezpečné a slobodné miesto

Slovenské celebrity

Známa a sexi tanečnica Dominika Rošková, vyzerá skvele a má skutočne výborný vkus. Aj preto nás zaujímalo, ako to má doma zariadené. Nahliadnite spolu s nami, do jej oázy harmónie a pokoja.

Čo pre teba znamená domov?

Domov pre mňa znamená moje bezpečné a slobodné miesto plné pokoja a harmónie. Miesto, ktoré som si vytvorila, kde cítim inšpiráciu a zároveň priestor na regeneráciu. Miesto, ktoré je v prostredí, ktoré mi aktuálne v tejto životnej fáze vyhovuje. Domovom mi je môj byt v Bratislave a rodný dom v Lovčici- Trubíne tj. dom mojich rodičov.

Kto má u vás doma najväčší vplyv na rozhodovanie o samotnom vizuáli domácnosti?

Donedávna som to bola ja, kedže som žila sama. Od januára už bývame s priateľom spoločne v jednej domácnosti, takže už má svoje slovo aj on. Ale vlastne, keď mám byť úprimná, viacmenej ja rozhodnujem.

Prečítajte si: Ako bývajú známe Slovenky: Domov je miesto, kde nachádzam pokoj a bezpečie, nahliadnite s nami do bytu Daniely Vojtasovej

Adam sa v tomto rád nechá viesť, ja som až chorobný puntičkár, mám rada všetko na svojom mieste, ktoré som mu určila, občas ma vie "vyosiť" aj malé pootočenie spotrebiča, mám rada veci na svojom mieste, dáva mi to pocit istoty a bezpečia, chudák Adam nie vždy to je so mnou ľahké, ale rešpektujem ma (smiech).

Riadiš sa pri zariaďovaní  bývania trendami alebo skôr intuíciou a tým, čo je je ti blízke?

Pri zariaďovaní sa riadim určite intuíciou a vlastnými preferenciami. Tak ako aj v móde ma určite trendy ovplyvňujú a vplývajú na mňa, nie som však oddaným nasledovateľom trendov. Vnímam skôr to, čo je môjmu oku lahodiace, materiály a farby, ktoré na mňa pôsobia harmonicky, prakticky, esteticky a nadčasovo, zároveň. Mám rada aj určitú dušu, názor a osobitosť. 

U mňa doma nájdete množstvo malých detailov, ktoré symbolizujú určité etapy môjho života. V tom prípade mi nezáleží, či je to v súlade s trendami, alebo úplne zladené s interiérom, jednoducho tam patria. Ako napríklad obraz Marylin Monroe alebo soška anjela s odlomeným krídlom, ktorá mi pripomína veľmi zásadné obdobie a rozhodnutie v mojom živote. 


Ktoré miesto doma je tvoje najobľúbenejšie? 

V súčasnosti žijeme v relatívne malom byte v centre Bratislavy, takže by som povedala, že milujem celý byt. Má úžasnú atmosféru. Cítim sa ako v seriáli ,,Gossip girl' 'pozerávala som ho ako teenegerka, teraz si to úplne žijem len v Bratislave, nie to ,,gossip'', ale ten typ bývania, vrátane recepcie, to milujem najviac.

Napríklad, keď sa nedávno oteplilo a mesto ovládol letný vibe spolu s ČSOB maratónom, pocítila som obrovskú vďaku za to, kde žijem. Milujem energiu a dynamiku mesta. Aj teraz, keď odpisujem na vaše otázky, sedím na balkóne, hrá hudba z reštaurácie a počujem ľahký mestský ruch. Tento život mám rada.

Takou, ale mojou mini úchylkou v tomto byte je šatník, veľmi mi záleží na jeho estetickom usporiadaní, vôni v ňom alebo farebnom a sezónnom rozložení, o tom máme občas dohady s Adamom.

Ktorý dizajnový kúsok je tvojou najväčšou srdcovkou?

Mojím najobľúbenejším kúskom v byte sú kvety, obrazy a kuchynské spotrebiče. Milujem spotrebiče Kitchen Aid som ich vášnivým zberateľom a plánujem v tejto zbierke pokračovať. Inak si zatiaľ úplne nepotrpím na dizajnérske kúsky doma.

Žijem veľmi rozlietaný život, povedala by som ešte nezakorenený a radšej investujem do cestovateľských zážitkov a hedonistických pôžitkov tohto sveta. Aj keď sa to možno nezdá nie som až tak materialisticky založená, sloboda je pre mňa veľmi dôležitá, asi aj od toho závisia moje životné a investičné voľby a preferencie.

Prečítajte si: Ako bývajú známe Slovenky: Rada zosúlaďujem krásu s funkčnosťou, ako to vyzerá u Kingy Puhovej?

A stále platí, že radšej investujem financie do tanečného rozvoja ako do ,,gauča ''. Snažila som sa to zmeniť, no nejde to, mňa ten pohyb, párový tanec a psychológia párového tancovania stále veľmi veľmi fascinujú.

Máš ešte vrámci bývania nejaké vysnívané zmeny, niečo do čoho sa plánuješ najbližšie pustiť?

Ako som povedala v predchádzajúcej odpovedi, naše aktuálne bývanie je dočasné prispôsobené životu, ktorý práve žijeme. Snov a plánov je veľa, no ešte v najbližšej dobe zmenu neplánujeme, vyhovuje nám súčasný spôsob dynamického a slobodného života aký žijeme. Postupne si však skladáme predstavy, čo a ako raz chceme. Obaja chceme mať druhý domov aj pri mori, chceme žit vo veľmi slnečnom a presvetlenom dome so záhradou (ja som veľký milovník slnka) a samozrejme krásnym šatníkom a veľkou kúpeľňou, to musí byť.

Posielame si s Adamom návrhy, čo sa nám páči a naše idey idú jedným smerom. Vieme aké materiály preferujeme, na akých veciach nám záleží a zvyšok určite necháme na odborníka. Máme radi jednoduchosť, prepracovanosť, kvalitné a nadčasové materiály, no zároveň autentickosť a dušu. 

Keď príde ten čas, že sa budeme chcieť posunúť k našemu bývaniu a istým spôsobom sa zakoreniť, dám vám určite vedieť a ukážem vám, čo sme spoločne vytvorili.