Presunúť na hlavný obsah

Ako bývajú známe Slovenky, Bianka Rumanová: Milujem, že mám ružovú kuchyňu a tiež, že mám okrúhlu posteľ

Slovenské celebrity

Podnikateľka a influencerka Bianka Rumanová, naozaj vo svete showbiznisu vo veľkom napreduje a skutočne sa jej darí. Nechýba jej kreativita, cieľavedomosť a presne vie, čo od života chce. Ako táto krásna žena býva a čo je doma jej najväčšou srdcovkou?

Čo pre teba znamená domov?

Domov pre mňa znamená: teplé svetlo zo západu slnka v mojej spálni, čerstvý čistý vzduch po vyvetraní, mäkké koberce, krémové tóny, letmo pohupujúce závesy, pozdrav mojej mamy, keď príde k nám, kikiríkanie kohúta na dvore, prvý ranný lúč dopadajúci na nás s Filipom v posteli a páperové periny ako keď sme boli malí a spávali u babky…

Kto má najväčší vplyv na rozhodovanie o samotnom vizuáli domácnosti?

Ja mám najväčší vplyv na rozhodovanie o všetkom v mojom dome (smiech). Ale musím uznať, že si nechám poradiť od mojich rodičov, ktorí majú viac skúseností o technickej stránke vedenia domácnosti a tiež ešte neviem nakŕmiť sliepky. 

Čítajte tiež: Sú mladí a napriek tomu oslavujú už 22. výročie: Jeden z najstabilnejších slovenských párov je ako reklama na šťastie

Riadiš sa pri zariaďovaní trendami alebo skôr intuíciou a tým, čo je ti blízke?

Intuíciou, čo sa mi páči a to aký pocit chcem docieliť z interiéru. Samozrejme som sa inšpirovala pinterestom, ale urobila som to podľa seba, aby to bolo autentické.

Ktoré miesto v dome je tvoje najobľúbenejšie?

Spáľňa so šatníkom, obývačka a kuchyňa. Ale celý dom je celý podľa môjho vkusu. Dolná kúpeľňa sa mi až tak enormne nepáči ako horná, ale tá dolná je taká viac "pánska a univerzálna". 

Ktorý dizajnový kúsok je tvojou najväčšou srdcovkou?

Stena v obývačke s otvormi na dekorácie, kvetinová stena od dizajnéra Ludvika Voláka z roku 1960, svietnik zo starožitníctva z roku 1800, metrový bearbrick ktorého som vláčila z japonského mesta Osaka. Kúpila som kvôli nemu ďalší kufor, aby som ho mohla priviesť na Slovensko. Mám chrómové stoličky a stôl od talianskeho dizajnéra Cartell z roku 1962 - nádherné niečo!

A milujem, že mám ružovú kuchyňu a tiež, že mám okrúhlu posteľ, ktorá je vlastne celá prerobená. Je to stará okrúhla posteľ po mojej babke, ale musela sa celá prerobiť aj zvýšiť a mám v nej mega kvalitný slovenský matrac, za skoro 7 tisíc €, takže sa spí ako v nebi.

Ale toto nie je dizajnovka, skôr dbám na kvalitu a estetiku zároveň. Mám viacero zaujímavých starožitností a celkovo rada dávam starým, kvalitným kúskom nový dych.

Máš ešte nejaké vysnívané zmeny, niečo do čoho sa plánuješ najbližšie pustiť?

Áno, dom je nekonečný lievik peňazí… Tento rok prerábam 1 poschodie aka suterén, kde bude práčovňa s technickou miestnosťou, mini sklad, mini domáce fitko a ešte špajza. Budem sa venovať aj dvoru a ďalšiemu domčeku, ktorý mám na svojom pozemku. Bude sa vo veľkom vysádzať na dvore a bude sa dokončovať terasa okolo bazénu, ale tam sú to už len kozmetické detaily.