Presunúť na hlavný obsah

Ako bývajú známe Slovenky: Domov je miesto, kde nachádzam pokoj a bezpečie, nahliadnite s nami do bytu Daniely Vojtasovej

Slovenské celebrity

Pôvabná a krehká plavovláska, nádherná Daniela Vojtasová má naozaj výnimočný cit a zmysel pre detaily. Miluje umenie, dizajn a architektúru. Aj preto nás zaujímalo, ako to vyzerá u nej doma. Pozrite sa spolu s nami, do jej oázy pokoja.

Čo pre teba znamená domov?

Domov je pre mňa miesto, kde nachádzam pokoj a pocit bezpečia. Je to viac ako len štyri steny. Množstvo rastlín, ktoré sú podoprené knihami, výhľad na okolie, vôňa kávy. 

Kto má najväčší vplyv na rozhodovanie o samotnom vizuáli domácnosti?

Ako deti sme mali výborný prístup matky. O všetkom sme rozhodovali spoločne, najmä keď sa jednalo o vizuál detskej izby. Keďže od svojich 15. rokov bývam sama, všetky detaily a vybavenie prispôsobujem vlastnému vkusu.

Ktorý dizajnový kúsok je tvojou najväčšou srdcovkou?

Ťažko povedať. Aktuálne je to honosný luster v obývačke, ale za svoje srdcovky považujem tiež všetky rastliny, ktoré plnia aj dekoratívnu funkciu.

Riadiš sa pri zariaďovaní  bývania trendami alebo skôr intuíciou a tým, čo je je ti blízke?

Mám rada nadčasový dizajn, ktorý takpovediac “nikdy nevyjde z módy”. Príkladom sú staromestské byty v Bratislave. Vysoké stropy, drevené podlahy a biely minimalistický interiér, ktorý dodáva priestoru eleganciu a vzdušnosť.

Prečítajte si: Ako bývajú známe Slovenky: Rada zosúlaďujem krásu s funkčnosťou, ako to vyzerá u Kingy Puhovej?

Ktoré miesto v dome je tvoje najobľúbenejšie? 

Medzi moje najobľúbenejšie patrí momentálne kúpeľňa a balkón. Kúpeľna je takpovediac mojim tanečným parketom a miestom, kde si aj zaspievam. Naopak balkón je rannou oázou pokoja, na ktorom trávim čas s kávou a knihou.

Máš ešte vrámci bývania nejaké vysnívané zmeny, niečo do čoho sa plánuješ najbližšie pustiť?

Určite si plánujem zadovážiť kuchynské vybavenie a stolovanie, aby som mohla pozvať priateľov napríklad na večeru. Väčším snom je kúpa vlastného bytu, ktorý si budem postupne zariaďovať a dotvárať podľa svojich snov a predstáv.